گل پیچ GolPich

شاخص هوای اصفهان در ۱۲ منطقه قرمز و نارنجی است

شاخص هوای اصفهان در ۱۲ منطقه قرمز و نارنجی است گل پیچ: کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 135 وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۵، باهنر و بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۲، پروین با شاخص ۱۵۴، جی با شاخص ۱۷۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۸ ناسالم برای عموم شهروندان است.
وی افزود: کیفیت هوا در خیابان استانداری با شاخص ۱۲۳، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۵، رودکی با شاخص ۱۳۱، فرشادی شاخص ۱۳۸، فیض با شاخص ۱۳۷ و کاوه با شاخص ۱۲۹ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: وضعیت کیفی هوا در خیابان رهنان با شاخص ۹۶ و میرزا طاهر با شاخص ۶۴ قابل قبول است.
مزارع اظهار داشت: هدای امروز دو شهر شاهین شهر و مبارکه با شاخص ۷۵ در وضعیت قابل قبولثبت شده ضمن این که ایستگاه های سگزی، دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان تا اختتام شهریور جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است و به سبب سکون جوی غلظت آلاینده ها بالا رفته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/06/23
10:38:49
5.0 / 5
286
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل