گل پیچ GolPich

دیوارنگاره هایی عظیم برای محیط زیست

دیوارنگاره هایی عظیم برای محیط زیست به گزارش گل پیچ یک هنرمند آرژانتینی در واکنش به کاهش سطح آب رودخانه «پارانا» دیوارنگاره های عظیم خلق می کند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، در شهر «سان نیکولاس ده لوس آرویس» واقع در آرژانتین که بخش هایی از رودخانه «پارانا» از آن عبور می کند، دو دیوارنگاره عظیم با مبحث نگرانی های روز افزون درباره مسائل محیط زیستی در رابطه با کاهش سطح آب این رودخانه بر روی ساختمان ها نقش بسته اند.
دو دیوارنگاره ۴۰ متری که بر روی ساختمان های بلند مرکز شهر به چشم می خورند آثار هنری «مارتین رون» نقاش آرژانتینی محسوب می شوند که می خواهد مساله کاهش سطح آب رودخانه «پارانا» را در مرکز توجه قرار دهد. رودخانه «پارانا» تحت تأثیر کاهش باراش باران در برزیل، سال جاری با کمترین سطح آب در ۸۰ سال گذشته مواجه گردید.


یکی از دیوارنگاره های این شهر آرژانتینی، یک پسر بچه را درحالی که یک گل بومی را از رودخانه برمی دارد و دیگر دیوارنگاره یک دختر را درحالی که بازتاب چهره اش بر روی رودخانه نقش بسته است به تصویر می کشد.
این رود که از برزیل شروع می شود و بعد از عبور از پاراگوئه و آرژانتین به اقیانوس می رسد در حمل و نقل تولیدات کشاورزی آرژانتین نقش پررنگی را ایفا می کند.
علاوه بر اهمیت اقتصادی این رودخانه، اکوسیستم پراهمیتی هم تحت تأثیر این رودخانه شکل گرفته است.
«رون» می گوید این آثار هنری برای ایجاد آگاهی بیشتر درباره این مساله و مورد توجه قرار دادن لزوم ایجاد برخی تغییرات خلق شده اند.
این هنرمند ۴۰ ساله در هر سال بین ۱۰ الی ۱۲ دیوارنگاره خلق می کند.
منبع:

1400/07/06
11:05:56
5.0 / 5
240
تگهای خبر: آب , سیستم , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل