گل پیچ GolPich

افزایش غلظت ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز

افزایش غلظت ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و الان (۱۷ مهر ماه) در محدوده قابل قبول قرار داشته است اما حاکمیت جو پایدار همراه با افزایش ترافیک سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد امروز (۱۷ مهرماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است.

طی روز به تدریج پایداری جوی حاکم خواهد شد که تجمع آلاینده ها در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. کاهش تندی باد و تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت سبب افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود.

باتوجه به عدم وزش باد مؤثر تا بامداد روز فردا (۱۸ مهرماه) هم زمان با آغاز تردد خودرو ها، بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و احتمال می رود کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار بگیرد. با این وجود حاکمیت جو آرام طی روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۱۸ مهرماه) همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در پاره ای از مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/07/17
19:44:57
5.0 / 5
224
تگهای خبر: باد , تردد , خودرو , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل