گل پیچ GolPich
در كارگروه كاهش آلودگی هوا مطرح شد

برنامه ریزی برای بیابان زدایی 1200 هکتاری

برنامه ریزی برای بیابان زدایی 1200 هکتاری گل پیچ: برنامه ریزی برای بیابان زدایی 1200 هکتار بیابان زدایی در این استان طی امسال، مازوت سوز نشدن پالایشگاه های تهران و استشمام بوی بد در بعضی زمان ها در استان تهران همچون موضوعات مطرح شده در کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران بود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، علینقی حیدریان در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا که عصر امروز در استانداری تهران برگزار شد، با اعلان اینکه بیابان زدایی و مقابله با گرد و خاک دو اولویت منابع طبیعی در استان تهران است، اظهار داشت: کل استان تهران ۱۰۵ هزار هکتار بیابان دارد که طی ۳۰ سال اخیر روی ۳۰ هزار هکتار آن کار شده است. ما سال قبل اقداماتی را برای بیابان زدایی در ۴۵۰ هکتار انجام دادیم و امسال نیز برای ۱۲۰۰ هکتار برنامه ریزی کردیم که از محل اعتبارات ملی و استانی برای آن هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: در سطح استان تهران نیز یکی از با اهمیت ترین مناطقی که جزو اولویت های ماست، دامنه های البرز و در حقیقت ارتفاعات شمال تهران است که از سال ۸۷ اقداماتی را دراین زمینه با همراهی شهرداری تهران، نیروهای مسلح و... شروع و ۱۰ هزار هکتار فضای سبز در این محدوده را احیا کرده ایم.

بوی بد در شأن استان تهران نیست

همچنین رییس جهاد کشاورزی استان تهران نیز در این نشست بوی بد را معضلی دانست که در شأن استان تهران نیست و در عین حال اظهار داشت: این مساله ربطی به مجتمع دام گستر ندارد و موضوع آن نیز درحال پیگیری است اما باید با اقدامات انجام شده برای رفع بوی نامطبوع در تهران تسریع شود.

هیچ پالایشگاه و نیروگاهی در تهران مازوت سوز نمی شود

توکلی - مدیرعامل شرکت گاز - نیز در این نشست با اعلان اینکه شش میلیون و ۵۹۵ هزار لیتر واحد صنعتی را به گاز متصل کردیم، اظهار داشت: هیچ پالایشگاه و نیروگاهی در تهران مازوت سوز نمی گردد و این مساله یکی از اولویت های ماست. اولویت دیگر ما نیز این است که تحت هیچ شرایطی جریان گاز خانگی و تجاری قطع نشود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به دوره های ۴۵ روزه ثبت گزارش هزینه گاز اشاره نمود و اظهار داشت: از شهریورماه تا زمستان سال قبل سه میلیون و ۲۸۰ هزار دوره از مشترکان گاز رایگان دریافت کرده اند که این مساله به سبب مصرف کمتر از حد گاز بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز با اعلان اینکه ۲۹ هزار و ۵۱۱ مورد بازدید از ادارات انجام شده است، اظهارکرد: ۴۳۵ مورد از این بازدیدها منجر به قطع گاز شده است همین طور خرابی ۱۰۴ دستگاه نیز شناسایی و رفع شد.

توکلی به اجرای طرح جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی در موتورخانه های تجاری، اداری و خانگی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: ۲۰۱۸ واحد نیز در این طرح ثبت نام کرده اند.

در ادامه این جلسه نماینده صنعت، معدن و تجارت نیز طی سخنانی به تولید موتورسیکلت های برقی اشاره نمود و اظهار داشت: طبق قانون تولیدکنندگان موتورسیکلت موظفند که ۱۰ درصد از تولیدات خودرا برقی کنند و اگر این کار را نکنند مشمول جریمه می شوند اما یکی از اشکالات این است که هم اکنون جایگاه شارژ موتورسیکلت های برقی در تهران وجود ندارد و موتورسیکلت های برقی نیز در خانه شارژ می شوند که بین ۳۰ تا ۶۰ کیلومتر مصافت می توانند طی کنند.

منبع:

1400/07/27
10:19:51
5.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل