گل پیچ GolPich
یك عضو شورای شهر تهران:

تفکیک و کم حجم سازی پسماند در تهران اجرایی شود

تفکیک و کم حجم سازی پسماند در تهران اجرایی شود به گزارش گل پیچ یک عضو شورای شهر تهران با تکیه بر ضرورت فرهنگ سازی و اقدامات تبلیغی در حوزه پسماند اظهار داشت: تفکیک و کم حجم سازی پسماند باید در تهران اجرایی شود.جعفر بندی شربیانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به بازدید خود از مجموعه آرادکوه اظهار داشت: در بازدید از آرادکوه کودک اتباع مشاهده نکردیم یا حداقل به ما نشان ندادند. تعداد زیادی از افراد در مجموعه مشغول کار و بیشتر هم در حوزه پیمانکاری هستند و باید توجه داشته باشیم امروز مجموعه آرادکوه با همه مشکلاتی که در شهر تهران در حوزه پسماند دارد اما وضعیت رو به مطلوب شدن است.

وی اضافه کرد: کارهایی که انجام شده زیربنایی بوده است و اقداماتی در حوزه پسماند پزشکی، شیرابه ها، تصفیه و تولید برق از پسماند در دو دهه اخیر صورت گرفته است.

شربیانی افزود: از جایگاه ریاست شورای شهرستان ری مجموعه آرادکوه را تهدیدی برای کهریزک و اطراف ان می دانم که مواردی همچون بوی نامطبوع و موضوعات زیست محیطی مثل الودگی ها را به مردم تحمیل می کند، بنابراین راهکار مشخص در زمینه آرادکوه این است که تلاش نماییم زباله ای که به سمت ری و آرادکوه از تهران می آید اولا تفکیک شده باشد و در مرحله بعد حجم پسماند را با انجام اقدامات فرهنگی کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: در تهران باید با پیوست های فرهنگی و تبلیغی دو مبحث مهم کم حجم کردن پسماند و تفکیک آن رااجرایی نماییم. بدون شک با تحقق این مهم آرادکوه را میتوان به فرصت تبدیل کرد. اعتقاد دارم تهران باید عوارض خویش را نسبت به این معضلات و مشکلاتی که به شهرستان ری تحمیل می کند، پرداخت کند.

این عضو شورای شهر تهران افزود: در بعضی موضوعات رویکرد شهر تهران باید تغییر کند تا این اتفاقات در نقاط دیگری اتفاق بیفتد و به شهرستان ری سرازیر نشود.

شربیانی در پاسخ به این مورد که با ورود شهرداری به مبحث کودکان زباله گرد این کودکان از خیابان ها به کارگاه های حاشیه شهر برای تفکیک پسماند برده شدند و نحوه برخورد شهرداری تهران با این مورد اظهار داشت: باید به این مورد ورود جدی داشته باشیم. متاسفانه تفکیک پسماند در حاشیه شهر آنقدر جذاب شده که سوله های صنعتی تعطیل و برای این کار اجاره داده می شوند و اکثرا به صورت غیر اصولی مشغول این کار هستند.

وی در انتها اظهارکرد: از کمیسیون سلامت و خدمات شهری درخواست کرده ام که چاره ای برای این مورد اندیشیده شود که جلوی فراهم شدن چنین بستری گرفته شود که این کار بخشی در سیاست گذاری های شورا محقق می شود و بخش اصلی در اجرا باید توسط شهرداری تهران صورت گیرد.
منبع:

1400/08/01
10:10:51
5.0 / 5
224
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دما , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل