گل پیچ GolPich
برای سومین روز پیاپی؛

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد به گزارش گل پیچ کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۶۱ برای سومین روز پی در پی برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۵۲، استانداری با شاخص ۱۶۹، انقلاب و پروین با شاخص ۱۶۶، فرشادی با شاخص ۱۶۲، باهنر با شاخص ۱۶۵، جِی با شاخص ۱۹۲، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۱، رهنان با شاخص ۱۵۳، فیض با شاخص ۱۶۰، میرزا طاهر و کاوه با شاخص ۱۶۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۱ (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
او افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه پایش خیابان رودکی با ۱۲۴ AQI وضعیت «نارنجی» ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هوای دو شهر سگزی و شاهین شهر به ترتیب با شاخص ۱۱۰ و ۱۰۳ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۹۷ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
تشدید آلودگی هوای اصفهان سبب شد که کارگروه اضطرار آلودگی هوا فعالیت مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی در ۱۱ شهر آلوده اصفهان را امروز سه شنبه ۲۱ دیماه برای سومین روز پی در پی غیر حضوری اعلام نماید.
همچنین طرح زوج و فرد ترافیک از درب منازل از ساعت ۶ بامداد تا ۲۲ شامگاه امروز در شهر اصفهان برقرار است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان شرایط انباشت آلاینده ها تا آخر هفته جاری در مناطق مرکزی و صنعتی بخصوص کلانشهر ادامه خواهد داشت.
با توجه به آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/10/23
12:21:20
5.0 / 5
99
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل