گل پیچ GolPich

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین 75 در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۶۲، باهنر، فرشادی و فیض با شاخص ۶۹، پروین و رهنان با شاخص ۷۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۹۲ و کاوه با شاخص ۸۲ در وضعیت (زرد) قابل قبول است.
وی با اشاره به قطعی کماکان ایستگاه های پایش در خیابان های رودکی و میرزا طاهر افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه جی با ۱۲۸ و خیابان ورزشگاه میثاق با ۱۰۷ AQI وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس و در خیابان انقلاب با شاخص ۴۲ وضعیت پاک را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۸۷ و مبارکه با شاخص ۶۳ در وضعیت قابل قبول و در شاهین شهر با شاخص ۱۰۷ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/02/18
22:05:04
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل