گل پیچ GolPich

افزایش دمای برخی مناطق کشور از پس فردا

افزایش دمای برخی مناطق کشور از پس فردا رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار باران و وزش باد شدید موقت در بعضی استانهای کشور طی امروز آگاهی داد و اظهار داشت: از نظر دمایی، روز شنبه در شمال غرب و استانهای ساحلی خزر و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و در روز یکشنبه در شمال شرق افزایش دما خواهیم داشت.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: پیش بینی کلی برمبنای نقشه های همدیدی و آینده نگری نشان میدهد که امروز پنج شنبه(۲۲ اردیبهشت) در استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان، قزوین، استانهای ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استانهای البرز، تهران و سمنان در بعضی ساعات رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: جمعه (۲۳ اردیبهشت) این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده در استانهای همدان، مرکزی، قم، قزوین، تهران، البرز، سمنان و نیمه شمالی خراسان رضوی نیز پیش بینی می شود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اعلان اینکه شدت بارش در این دو روز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است اظهار داشت: روز شنبه(۲۴ اردیبهشت) در بعضی نقاط شمال شرق، شرق و مرکز کشور بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می شود. یکشنبه (۲۵ اردیبهشت) نیز در کشور بارش نخواهیم داشت و در روز دوشنبه(۲۶ اردیبهشت) در نیمه شمالی استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی بارش پیش بینی می شود.
ضیاییان افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه شرایط برای تشکیل توده گردوخاک بر روی کشور عراق مهیا است، بدین جهت همچنان در بعضی نقاط استانهای واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و استانهای واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی وقوع این پدیده همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.
وی با اشاره به این که در این دو روز در جنوب و شمال شرق کشور نیز وزش باد شدید و در بعضی نقاط این مناطق نیز باد و گردوخاک پیش بینی می شود اظهار نمود: همین طور از روز جمعه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید بوده و در نقاط مستعد خصوصاً در منطقه زابل باد و گردوخاک رخ خواهد داد.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از نظر دمایی در روز شنبه ابتدا در شمال غرب و استانهای ساحلی خزر و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و در روز یکشنبه در شمال شرق افزایش دما خواهیم داشت. این افزایش دما تا روز سه شنبه ادامه دارد. خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز شنبه مواج خواهند بود.1401/02/23
12:38:33
5.0 / 5
192
تگهای خبر: باد , بارش , بحران , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل