گل پیچ GolPich

خیزش گرد و خاک در بعضی نقاط کشور

خیزش گرد و خاک در بعضی نقاط کشور گل پیچ: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک، رگبار و رعد و برق در بعضی استانها آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور اظهار نمود: امروز (۲۵ اردیبهشت) در سیستان وبلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان وزش باد شدید و گرد و خاک ادامه می یابد. اوایل شب در آذربایجان غربی و غرب آذربایجان شرقی ابرناکی، رگبار و رعد و برق پراکنده گاهی وزش باد شدید رخ می دهد. در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار استقرار دارد.

وی اضافه کرد: با گذر متتاوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور دوشنبه (۲۶ اردیبهشت) در شمال آذریجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و برخی نقاط دامنه های جنوبی البرز شامل استانهای زنجان، قزوین، البرز و تهران همین طور برخی نقاط دامنه های زاگرس مرکزی در استانهای کردستان، همدان، مرکزی و لرستان افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد که در بعضی نقاط شمال غرب بارش تگرگ و اوایل شب در دامنه های جنوبی البرز خیزش گردوخاک انتظار می رود. با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر کاهش نسبی دما و بارش پراکنده در این مناطق انتظار می رود و دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: سه شنبه و چهارشنبه (۲۷ و ۲۸ اردیبهشت) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و برخی نقاط دامنه های جنوبی البرز شامل استانهای البرز و تهران همین طور برخی نقاط سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می دهد.

وی اضافه کرد: طی این دو روز در غرب و جنوب غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست و دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان پنجشنبه (۲۹ اردیبهشت) در شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با افزایش وزش باد روی کشور عراق خیزش گردوخاک و نفوذ آن به کردستان و استانهای مرزی غرب و جنوب غرب کشور انتظار می رود.

وی اضافه کرد: در ایام چهارشنبه و پنجشنبه (۲۸ و۲۹ اردیبهشت) وزش باد در نوار شرقی کشور افزایش می یابد خصوصاً در منطقه زابل همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۶ اردیبهشت) قسمتی ابری و وزش باد و در پس از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۲درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۲۷ اردیبهشت) کمی ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۵ و۲۶ اردیبهشت) اهواز با دمای ۴۱ و۴۳ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۵ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/02/26
10:32:15
5.0 / 5
208
تگهای خبر: باد , بارش , بحران , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل