گل پیچ GolPich

تیلور سوئیفت به تنهایی چقدر به محیط زیست لطمه زد؟

تیلور سوئیفت به تنهایی چقدر به محیط زیست لطمه زد؟ تیلور سوئیفت ـ خواننده مشهور امریکایی ـ متهم شده که بواسطه استفاده مکرر از جت شخصی خود در امسال، مسئول نشر 8000 تن گازهای سمی در هوا امسال است؛ درحالی که یکی از نماینده های او ادعا می کند جت شخصی این هنرمند بطور منظم قرض داده شده است.


به گزارش گل پیچ به نقل از گاردین، پس از آن که سوئیفت توسط آژانس Yard به عنوان سلبیریتی که بیشترین میزان سفر با جت شخصی خودرا داشته عرضه شد، سخنگوی او این امر را رد کرد و این ادعا را بطور مشخص غلط خواند.
بررسی های آژانس یارد نشان میدهد که جت شخصی سوئیفت، در بازه ی زمانی یکم ژانویه تا ۲۹ ژوئیه، ۱۷۰ پرواز را انجام داده است. او به طور متوسط ۱۵.۹ روز و حدودا هر بار ۸۰ دقیقه را در هوا بوده و ۱۳۹.۳۶ مایل را در هر پرواز پیموده است.
مجموع انتشار گازهای گلخانه ای بر اثر پرواز در سال ۲۰۲۲، ۸، ۲۹۳.۵۴ تن محسابه شده است که این رقم ۱۱۸۴.۸ برابر بیش از میانگین کل انتشار سالانه معمول ازطریق یک فرد است.
پس از این که طرفداران سلبریتی هایی چون درک، ترویس اسکات و کایلی جنر، آنها را به سبب استفاده از جت شخصی برای سفرهای کوتاه در بحران عمیق آب و هوایی نقد کردند، آژانس یارد این اطلاعات را از حساب توئیتر Celebrity Jets جمع آوری کرده است که بطور خودکار هواپیماهای خاص را ردیابی می کند تا تأثیر مخرب استفاده از جت شخصی را برجسته کند.
جت های خصوصی در سال بیش از ۳۳ میلیون تن گاز گلخانه ای منتشر می کنند که این مقدار بیش از انتشار گاز گلخانه ای در سال توسط کشور دانمارک است.
بار اندک و مسافران کم این هواپیماها نشان میدهد که آنها ۵ تا ۱۴ برابر بیش از هواپیماهای تجاری به ازای هر مسافر و ۵۰ برابر بیش از قطارها آلودگی دارند. این امر نشان میدهد که تنها یک درصد از جمعیت جهان مسئول نیمی از انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به پرواز هستند.1401/05/11
22:19:57
5.0 / 5
239
تگهای خبر: آب , آلودگی , بحران , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل