گل پیچ GolPich

بارش های سیل آسا در سئول قربانی گرفت

بارش های سیل آسا در سئول قربانی گرفت گل پیچ: مقامات کره جنوبی امروز (سه شنبه) اعلام نمودند که در حوادث در رابطه با بارش باران های سیل آسا در سئول، پایتخت این کشور و مناطق اطراف آن تا حالا هفت تن جان خودرا از دست داده اند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، بارندگی های شدید در سئول همین طور سبب قطع برق و مسدود شدن جاده ها در این شهر و مناطق اطراف آن شده است.
به گزارش رسانه های محلی به نقل از اداره هواشناسی کره جنوبی، بخش جنوبی سئول اواخر روز گذشته (دوشنبه) بیش از ۱۰۰ میلی متر بارش باران در یک ساعت و تعدادی از بخش های این شهر نیز ۱۴۱.۵ میلی متر بارندگی داشته که شدیدترین بارندگی در ۸۰ سال اخیر است.
همچنین بارندگی های بیشتر طی ساعات آتی برای این شهر و مناطق اطراف آن پیش بینی می شود.
بارش شدید باران همین طور سبب آبگرفتگی خیابان ها و ایستگاه های مترو نیز شده است.
عکس ها و ویدئوهایی که در رسانه های اجتماعی دست به دست می شوند خیابان های مملو از آب را نشان می دهند که موجب تعطیلی تمامی مراکز شهری و توقف خدمات خدمات حمل و نقل عمومی شده است.
مقامات کره جنوبی اعلام نمودند که تا بامداد امروز در حوادث در رابطه با سیل دستکم پنج نفر در سئول و دو نفر دیگر نیز در استان "گیونگ گی" در این کشور جان خودرا از دست دادند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی بارندگی های شدید دستکم ۹ نفر دیگر نیز در این مناطق زخمی شده و شش نفر نیز همچنان مفقود هستند.
گزارش ها همین طور حاکی از ارسال یک پیام عمومی در نیمه شب گذشته برای ساکنان سئول است که درباره احتمال رانش زمین هشدار می دهد.
عکس ها و فیلم هایی که در رسانه های اجتماعی می چرخند نشانگر خیابانهای سیل زده با مسافرانی است که با باران روبرو شده اند و در عین حال آب از پله ها به ایستگاههای زیرزمینی مترو سرازیر شده است.
براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، باران روز دوشنبه در کل منطقه مرکزی کشور و پایتخت ۱۷۰ میلی متر بوده است و اینطور که گفته می شود سنگین ترین باران دهه های قبل است.
روزنامه کوریا هرالد نوشته: باران سیل آسا سبب ترافیک در شهر خصوصاً در منطقه «کانگ نام» شد.
تا نیمه شب هیچ مصدومی گزارش نشده است.
سئول در وضعیت هشدار قرار دارد. دولت از قبل به مردم برای دوری از مناطق نزدیک به آب هشدار داده بود.
غیر از سئول و منطقه اعیان نشین کانگ نام، شهر بندری «اینچئون» نیز گرفتار بارندگی شدید و سیل شدند. قطعی گسترده برق نیز گزارش شده است.
گفتنی است منطقه کانگ نام در جنوب سئول و نزدیک رود «هان» قرار دارد.
در عکسهایی که در رسانه های اجتماعی دست به دست می چرخد مردم تا کمردر آب فرو رفته و ماشین ها در آب مانده اند و حتی درختانی افتاده اند.
هواشناسی کره اعلام کرده: بارندگی روز دوشنبه به سبب جبهه حدفاصل بین دو توده هوای راکد در مرز بین هوای سرد و گرم انباشته شده که نه پیش می رود نه کنار می رود.
این جبهه هوای راکد به نظر میرسد که منطقه مرکزی کره جنوبی را تا چهارشنبه تحت تاثیر قرار دهد. بدین سبب توفان شدید، باران و رعد و برق پیش بینی شده است.
آخرین سیل در سئول به سال ۲۰۱۱ برمیگردد زمانیکه ۴۹ نفر کشته شدند و در مجموع ۷۷ نفر کشته یا مفقود شدند.


منبع:

1401/05/18
11:21:50
5.0 / 5
218
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل