گل پیچ GolPich

نحوه ورود پلیس به پرونده های قطع و خشکاندن درختان

نحوه ورود پلیس به پرونده های قطع و خشکاندن درختان گل پیچ: فرمانده انتظامی پایتخت توضیحاتی را درباره نحوه ورود پلیس به پرونده های مربوط به تخریب محیط زیست همچون قطع و خشک کردن درختان ارائه نمود.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، مدتی پیش بود که انتشار ویدیویی از خشکاندن چندین اصله درخت در مقابل یک ساختمان در حد فاصل چهارراه پارک وی تا میدان تجریش در خیابان ولیعصر تهران خبرساز شد. اقدامی که واکنش های بسیاری را به دنبال داشت و حتی منجر به ورود دادستانی تهران به موضوع شد. هنوز چند روزی از این مساله نگذشته بود که ویدیوی دیگری از خشک کردن درختان مقابل یک ملک در نیاوران در فضای مجازی منتشر گردید. اقدامی که گفته شد شهرداری در سال ۹۷ متوجه آن شده و مالک نیز جریمه شده است.
خشک کردن عمدی درختان اما بگفته علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اقدامی مجرمانه محسوب می شود؛ در همین راستا نیز این مساله را از پلیس جویا شدیم که آیا با عاملان لطمه عمدی به فضای سبز برخوردی می شود، یا خیر. پرسشی که فرمانده انتظامی تهران بزرگ پاسخ آنرا داده است.
سردار حسین رحیمی در گفت و گو با ایسنا در درباره این که آیا پلیس به تخلفات و موارد عمدی تخریب محیط زیست ورود می کند یا خیر اظهار داشت: پلیس ضابط قانون و تنها ضابط رسمی قانون است و اگر موضوعی در چهارچوب وظایف پلیس باشد حتما به آن ورود می نماییم.
وی افزود: بدین جهت اگر موضوعی همچون همین تخریب محیط زیست بوسیله قطع یا خشکاندن درختان و... بوسیله مراجع قضایی یا بوسیله دیگر دستگاهها به عنوان شاکی حقیقی یا حقوقی به پلیس اعلام گردد، ماموران ما شواهد، مدارک و قرائن مربوطه به آن تخلف یا جرم را جمع آوری کرده و بعد از تحقیق و مستندسازی به مراجع قضایی تحویل می دهند. بدین سبب اگر در این مورد نیز موردی به پلیس اعلام گردد ما در خدمت هستیم.
بیشتر بخوانید:
چنارها ایستاده می میرند
دستگیری چهار درخت دزد در تهران
فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره این که آیا پلیس به موضوع خشک کردن برخی از درختان در خیابان ولیعصر(عج) و نیاوران ورود کرده است یا خیر اظهارکرد: تا به این لحظه به ما چیزی به ما اعلام و گفته نشده است، اما اگر با دستور قضایی نیاز به حضور پلیس باشد ما حتما به موضوع ورود خواهیم کرد.
منبع:

1401/05/19
11:47:23
5.0 / 5
573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل