گل پیچ GolPich

اخطار وقوع ابرسیل در کالیفرنیا

اخطار وقوع ابرسیل در کالیفرنیا به گزارش گل پیچ، کارشناسان نسبت به احتمال وقوع فاجعه ای در کالیفرنیا، عظیم تر از هر آنچه تابحال در جهان رخ داده، اخطار داده اند که حادثه ای غیر از زلزله است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، شاید به نظر برسد که خشکسالی شدید، نگرانی اصلی آب و هوایی در این منطقه در بین تهدید مداومِ وقوع آتشسوزی های جنگلی و زلزله است اما کارشناسان در یک مطالعه جدید اخطار دادند که یک بحران دیگر در کالیفرنیا درحال وقوع است و آن "اَبَرسیل" است.
بر مبنای نتایج این مطالعه، تغییرات آب و هوایی خطر جاری شدن سیل را زیاد می کند که می تواند شهرها را زیر آب برده و میلیونها نفر را در سرتاسر این ایالت آواره کند. در این مطالعه آمده است که وقوع یک طوفان شدید یک ماهه می تواند سبب میزان قابل توجهی بارش باران شود. در گذشته و قبل از این که این منطقه به خانه ده ها میلیون نفر تبدیل گردد طوفان های شدیدی در آن رخ داده است.
این مطالعه از آن حکایت می کند که حالا هر درجه از گرمایش جهانی به صورت قابل ملاحظه ای احتمال وقوع و افزایش حجم سیل بعدی را زیاد می کند.
تغییرات اقلیمی فاکتوری در وقوع ابرسیل
در واقع، این مطالعه نشان داد که تغییرات اقلیمی احتمال وقوع چنین سیل های فاجعه باری را دو برابر بیشتر می کند.
"دانیل سواین" متخصص علوم آب و هوایی از دانشگاه کالیفرنیا اظهار داشت: چنین سیل های عظیمی در سرتاسر ایالت هر قرن یکبار یا هر دو قرن یکبار در کالیفرنیا رخ داده است و خطر امروز وقوع چنین حوادثی به صورت قابل توجهی دست کم گرفته شده است.
مدت ها پیش از تغییرات آب و هوایی، سیل بزرگ و مهیبی در کالیفرنیا رخ داد. بر طبق این مطالعه، هم اکنون وقوع سیل مشابهی میتواند پنج تا ۱۰ میلیون نفر را آواره کند، بزرگراه های اصلی ایالت را شاید برای هفته ها یا ماه ها مسدود کند و شهرهای بزرگ دره مرکزی و همینطور بخش هایی از لس آنجلس را زیر آب ببرد.
سیل عظیم کالیفرنیا یک فاجعه یک تریلیون دلاری خواهد بود
طبق گزارش دانشگاه کالیفرنیا، تخمین زده می شود که وقوع سیلی مانند آنچه در سال ۱۸۶۲ رخ داد، فاجعه ای یک تریلیون دلاری به دنبال خواهد داشت.
به گزارش USA TODAY، همچنینبخش هایی از شهرها مانند ساکرامنتو، استوکتون، فرزنو و لس آنجلس حتی با وجود مجموعه گسترده ای از مخازن و کنارگذرهای امروزی، زیر آب خواهند بود.1401/05/24
09:52:01
5.0 / 5
196
تگهای خبر: آب , بارش , بحران , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل