گل پیچ GolPich

تنفس هوای آلوده در اهواز

تنفس هوای آلوده در اهواز گل پیچ: برمبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در میان هشت کلانشهر کشور امروز(16 شهریورماه) شهر اهواز همچنان آلودگی هوا را در وضعیت ناسالم برای همه تجربه کرده است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، برمبنای اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره ی کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز(۱۵شهریور) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۶۵ و به عنوان آلوده ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.

گروه های حساس در شیراز و اراک نیز هوای آلوده را با رسیدن به عدد ۱۲۷ و ۱۰۱ تنفس کرده اند. اهالی شهر اراک آلودگی هوا را با آلاینده شاخص ازن و در شیراز با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه کرده اند.

مردم در پنج کلانشهر اصفهان، کرج، تهران، مشهد و تبریز هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۹۵، ۹۱، ۷۹، ۷۶ و ۶۳ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص هوا در کرج ازن، در تهران دی اکسید نیتروژن و در سه کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1401/06/17
23:24:42
5.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل