گل پیچ GolPich

هدفگذاری 30 پهنه در بحث پسماند در کشور

هدفگذاری 30 پهنه در بحث پسماند در کشور گل پیچ: به گزارش گل پیچ، مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: در سازمان شهرداری ها در وزارت کشور 30 پهنه را در بحث پسماند هدف گذاری کرده ایم که 17 پهنه در استان ساحلی شمالی، 4 پهنه در استانهای ساحلی جنوبی، 8 پهنه در هر هشت کلانشهر و دو پهنه در استانهای کرمانشاه و ارومیه وجود دارد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سید حبیب راضی در نهمین نشست کمیته تخصصی محیط زیست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران که با هدف انتقال تجربیات، هماهنگی و مشارکت در مسائل محیط زیستی برگزار شد؛ با اعلان اینکه وضعیت حوزه محیط زیست در کشور چندان قابل دفاع نیست، اظهار داشت: در زمینه پسماند ۷۵ درصد پسماند عادی را مستقیما دفن می نماییم و تفکیک از مبدأ نیز تنها ۱۰ درصد به انجام می رسد، در صورتیکه در برنامه ششم این میزان ۲۸ درصد هدف گذاری شده بود.

وی افزود: بحث هوای پاک، مدیریت پسماند و فضای سبز باید برمبنای طرح های جامع و تفصیلی متناسب با هر شهر دیده شود و در این موضوعات سازوکارهای جدیدتری نیاز است تا شاهد همکاری و هماهنگی بین بخشی باشیم.

راضی اظهار داشت: در سازمان شهرداری ها در وزارت کشور ۳۰ پهنه را در بحث پسماند هدف گذاری کرده ایم که ۱۷ پهنه در استان ساحلی شمالی، ۴ پهنه در استانهای ساحلی جنوبی، ۸ پهنه در هر هشت کلانشهر و دو پهنه در استانهای کرمانشاه و ارومیه وجود دارد.

مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود: مطالعات جدی در این ۳۰ پهنه و بر وضعیت موجود و سناریوهای قابل اجرا، شروع شده است و ۳۰ کارشناس خبره و نفرات اول در زمینه پسماند بر این مساله کار می کنند. این پهنه ها ۶۰ درصد پسماند عادی کشور را شامل می شود؛ برنامه ها را پیش بینی کردیم تا مشکلات پسماند برمبنای آن حل شود و حتی اعتبارات آن نیز پیش بینی شده است؛ همین طور بحث پسماند ویژه و عادی و چگونگی تفکیک آن از مشکلاتی است که باید بوسیله تعامل با سازمان محیط زیست حل شود.

وی یکی از راه های حرکت سریع در زمینه پسماند را ورود فناوری ها دانست و اظهار داشت: معاونت فناوری ریاست جمهوری در یک سال اخیر جلسات هفتگی را برای این مساله برگزار کرده است. در این جهت ۲۳ عنوان فناورانه در زمینه پسماند احصا شده است که از این تعداد ۶ عنوان در اولویت قرار گرفته اند. همین طور از عناوین در اولویت، بر روی ۳ تا ۴ مورد هدف گذاری انجام شده است.

راضی اضافه کرد: تولید RDF در تهران و اصفهان همین طور هاضم در دو شهر تا آخر امسال اجرائی می شوند.

وی همین طور با اشاره به موضوع استارتاپ ها در حوزه پسماند اظهار داشت: تکنولوژی های جدید برای تفکیک در مبدا نیاز است چونکه اینطور پروسه دفع پسماند به خوبی صورت می گیرد. دستورالعمل استارتاپ ها یک ماه پیش ابلاغ گردید و بر طبق دستورالعمل وزارت کشور و معاونت فناوری شرکت های مجاز انتخاب و معرفی خواهند شد.

مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های، سگ های بدون صاحب را مبتلا به کلانشهرها و روستاهای کوچک دانست که نیازمند قانون جامع و مانعی است و اظهار داشت: البته لایحه پشتیبانی از حیوانات و طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات خطرناک در دولت وجود دارد اما برای پیش رفتن و کارآمد شدن زمان بر است.

راضی در آخر اشاره کرد: رویکرد توسعه پایدار، محور سیاست گذاری ها در زمینه مدیریت شهری باشد.

منبع:

1401/06/30
23:15:14
5.0 / 5
162
تگهای خبر: حیوانات , خدمات , دما , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل