گل پیچ GolPich
سازمان هواشناسی هشدار داد

رگبار باران در ۹ استان

رگبار باران در ۹ استان به گزارش گل پیچ، سازمان هواشناسی نسبت به ادامه فعالیت سامانه بارشی و رگبار باران و وزش باد شدید در ۹ استان، وزش باد ونفود گردو غبار به ۸ استان و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی و دور از ساحل دریای خزر اخطار داد.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از ادامه فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد خیزش گردوخاک از روز یکشنبه تا دوشنبه ( ۱۰ تا ۱۱ مهرماه) اطلاع داد.

این مخاطره جوی روز یکشنبه در مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات سمنان و تهران، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب و جنوب غرب کرمان و جنوب شرق فارس و دوشنبه در مرکز و غرب و جنوب غرب کرمان، هرمزگان، جنوب شرق فارس و جنوب سیستان و بلوچستان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره جوی احتمال اختلال در تردد جاده ای، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، احتمال آبگرفتگی معابر به شکل محلی و محدود، صاعقه، احتمال صدمه به سازه های موقت و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی پیشبینی می شود.

سازمان هواشناسی برای پیشگیری از صدمه های ناشی ازاین مخاطره احتیاط در تردد جاده ای بخصوص در عبور از حاشیه مسیل ها، عدم توقف در اطراف رودخانه ها، انتقال محصولات برداشت شده به انبار یا مکانهای مسقف، کنترل استقامت تاسیسات کشاورزی، گلخانه ها و سایر سازه های موقت در مقابل باد شدید، پناه گرفتن کشاورزان و دامداران به مکانهای ایمن در هنگام وقوع رعد و برق را سفارش می کند.

سازمان هواشناسی در ادامه این اخطار از افزایش گرادیان فشاری و وزش باد در مناطق مستعد گردوخاک و نفوذ گرد و غبار از یکشنبه تا دوشنبه (۱۰ تا ۱۱ مهرماه) اطلاع داد.

این مخاطره جوی روز یکشنبه در شمال سیستان و بلوچستان، نوار شرقی خراسان جنوبی و جنوب شرق خراسان رضوی و دوشنبه در نوار شرقی خراسان جنوبی، غرب ایلام، خوزستان، لرستان، نیمه جنوبی همدان و شرق کردستان مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، احتمال اختلال در تردد جاده ای، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه های موقت همچون تابلوهای تبلیغاتی و گلخانه ها، احتمال شکستن درختان کهنسال و احتمال صدمه به تاسیسات حساس به گرد و غبار پیشبینی می شود.

به سفارش سازمان هواشناسی عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، استقامت سازه های موقت، پرهیز از حضور در فضای باز بخصوص گروههای حساس، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاههای ذیربط و اتخاذ تصمیم مطابق با مقررات، احتیاط در انجام عملیات کشاورزی در باغات و مزارع در دستور کار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد رنگ از افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع موج، میانگین ۱ تا ۱.۵ متر از دوشنبه تا سه شنبه ( ۱۱ تا ۱۲ مهرماه) در مناطق ساحلی و دور از ساحل دریای خزر اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره جوی احتمال صدمه به قایق های ماهیگیری و شناورهای سبک و تفریحی، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و احتمال صدمه به قفس های پرورش ماهی پیشبینی می شود.

سازمان هواشناسی برای پیشگیری از صدمه های احتمالی احتیاط در تردد با شناورهای سبک و فعالیتهای تفریحی و احتیاط در فعالیتهای دریایی در ساحل و فراساحل را سفارش می کند.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، اخطار زردرنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/07/11
10:02:29
5.0 / 5
150
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل