گل پیچ GolPich

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد به گزارش گل پیچ، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان  امروز هفدهم مهرماه با میانگین ۱۰۵ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، بر طبق اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان حالا در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۱۰۰، خیابان استانداری با شاخص ۸۹ و میرزا طاهر با شاخص ۸۷ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

همین طور شاخص کیفی هوا در ایستگاه پایش کیفی هوا در خیابان انقلاب با میانگین ۱۰۹، پروین با میانگین ۱۳۳، رودکی با ۱۰۴، رهنان با ۱۰۶ و کاوه با ۱۱۳ AQI وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد.
همچنان هشت ایستگاه پایش هوای کلانشهر اصفهان در خیابان های فرشادی، فیض، باهنر، جِی، باغ غدیر، دانشگاه، ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان امروز یکشنبه خصوصاً در ساعات اولیه روز هوای مناطق مرکزی و شرقی غبارآلود است.
امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۷۵ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، سگزی، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
 


منبع:

1401/07/17
15:58:43
5.0 / 5
178
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل