گل پیچ GolPich

هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد به گزارش گل پیچ، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز ششم آذرماه برپایه داده های ۹ ایستگاه پایش فعال شهرداری با میانگین ۸۸ وضعیت قابل قبول (سالم) را نشان داده است.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز یکشنبه ششم آذر ماه برپایه داده های دریافتی ۹ ایستگاه شهرداری در وضعیت عادی و قابل قبول به ثبت رسید.
جمشید لقایی با اشاره به اینکه شاخص هوا در ایستگاه پایش خیابان کاوه امروز با ۱۱۰ AQI وضعیت نارنجی ناسالم برای گروههای حساس را نشان می دهد، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه انقلاب با ۹۸، کردآباد با میانگین ۹۳، رهنان و باهنر با ۹۶، ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۸۵، فیض با ۷۹، فرشادی با ۷۷ و میرزا طاهر با ۶۴ وضعیت زرد و قابل قبول را نشان داده است.
وی تصریح کرد: ۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوای شهرداری اصفهان فعال و در مدار است و اطلاعات آن به مرکز پایش و لابراتوار هوا اداره کل محیط زیست ارسال می شود.
به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، امروز یکشنبه سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، کامل قطع است و داده های ایستگاه های پایش در خیابان احمدآباد، پروین، استانداری، بزرگراه خرازی، جی و رودکی در دسترس نیست. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های فعال شهرداری اصفهان، ۶ آذر
اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم تا اواسط هفته برای مناطق مرکزی و صنعتی بخصوص کلانشهر اصفهان، جوی پایدار و افزایش غلظت آلاینده های هوا پیش بینی نمود. بنا به اعلام هواشناسی استان، شاخص آلودگی هوا تا روز سه شنبه روند افزایشی دارد اما به وضعیت اخطار نمی رسد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/09/06
12:21:51
5.0 / 5
244
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل