گل پیچ GolPich

پیشبینی دما و بارش نرمال در تهران طی زمستان

پیشبینی دما و بارش نرمال در تهران طی زمستان به گزارش گل پیچ، مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران اظهار نمود: طی سه ماه آینده دما و بارش های نرمال برای این استان پیشبینی می شود.مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: تحلیل جدید ترین نقشه های پیشبینی فصلی مبین آن است که طی سه ماه آینده متوسط دمای هوا در سطح استان در حد نرمال برآورد و متوسط بارش استان در بهترین شرایط در حد نرمال پیشبینی می شود و از نظر توزیع ماهانه هم این انتظار وجود دارد که به تدریج از نیمه دوم آذر ماه بخصوص طی دیماه بارش به شرایط نرمال گرایش داشته باشد.

وی در رابطه با میزان بارندگی ها در آبان ماه اظهار داشت: تحلیل و بررسی آمارهای دریافتی از ایستگاه های هواشناسی استان تهران مبین آن است که طی آبان ماه سالجاری تنها ۷.۱ میلیمتر باران به صورت پهنه ای در استان تهران ثبت شده است. این میزان بارندگی نشان دهنده کاهش ۷۸ درصدی بارش نسبت به دوره آماری بلندمدت و سال قبل است.

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران افزود: این وضعیت در حالی رخ می دهد که بیشتر استانهای کشور تحت تأثیر کم بارشی قرار دارند بگونه ای که کل کشور از آغاز سال زراعی تا پایان آبان سالجاری، با کاهش ۱۱ درصدی بارش روبرو بوده است و بررسی بارش از آغاز سال زراعی تابحال نشان دهنده آن است که استان تهران هشتمین استان کشور بوده که بیشترین کاهش بارش را داشته است.

وی افزود: از نظر توزیع مکانی هم همانند مهرماه بارش در همه شهرستان های استان در مقایسه با بلندمدت و سال قبل کاهش داشت و بیشترین کاهش بارش در ارتباط با شهرستان های تهران، فیروزکوه، شمیرانات، دماوند و پردیس بود.

غلامی در رابطه با دمای تهران در آبان ماه اظهار داشت: بررسی و تحلیل مقادیر ثبت شده دمای هوا شامل متوسط دمای حداقل و دمای حداکثر در ایستگاه های هواشناسی استان مبین افزایش دما در آبان ماه است و متوسط دمای هوای استان تهران در این ماه ۱۱.۳ درجه سلسیوس بود که در مقایسه با بلندمدت ۰.۶ درجه افزایش داشت این در حالیست که متوسط کمینه دما ۰.۳ درجه سلسیوس و متوسط بیشینه دما، ۰.۸ درجه سلسیوس افزایش پیدا کرد. به عبارت دیگر آبان ماه ۱۴۰۱ در مقایسه با دراز مدت به صورت نسبی گرمتر بود.

وی در انتها خاطرنشان کرد: از نظر توزیع دما در شهرستان های استان هم تمامی شهرستان های استان با افزایش دما روبه رو بودند که بیشترین افزایش دما در ارتباط با شهرستان های، شهریار، ورامین قدس و بهارستان بود.
1401/09/07
14:09:41
5.0 / 5
236
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل