گل پیچ GolPich
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اصفهان:

89 تن چوب و زغال جنگلی قاچاق در اصفهان کشف شد

89 تن چوب و زغال جنگلی قاچاق در اصفهان کشف شد گل پیچ: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از کشف و ضبط 77 تن چوب و 12 تن زغال بلوط قاچاق در 9 ماهه سال جاری خبرداد.سرهنگ علیرضا طاهری در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: از شروع سال جاری تا حالا ۷۷ تُن چوب و ۱۲ تُن زغال جنگلی قاچاق در استان اصفهان کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به این که چوب های بلوط از استانهای همجوار زاگرسی چون کهگیلویه بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به اصفهان قاچاق می شود، افزود: تا حالا برای ۶۹ متخلف در حوزه قاچاق چوب در مراجع قضائی استان پرونده تشکیل شده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اعلان اینکه طی ۹ ماهه امسال وقوع حریق در عرصه های طبیعی در مقایسه با سال قبل کاهش شایان توجهی داشت، اشاره کرد: طی هفت فقره حریق، ۷.۵ هکتار از مراتع استان و در یک مورد ۲.۸ هکتار از جنگل های دست کاشت اصفهان امسال در آتش سوخت در صورتیکه سال قبل در زمان مشابه طی ۴۱ فقره حریق ۱۸۰ هکتار از عرصه های طبیعی استان طعمه حریق شد.
سرهنگ طاهری افزود: نبود بارش و البته فرهنگسازی در جامعه بر کاهش ۹۰ درصدی وقوع حریق در مراتع و جنگل های استان اصفهان در یکسال اخیر تأثیر داشته است.
وی با تأکید بر این که ارزش زیست محیطی درختان و جنگلها فراتر از اعداد و ارقام است که برای تخریب آنها بتوان جریمه تعیین کرد، اضافه کرد: ورود به جنگل های دست کاشت و بلوط و قطع درختان ممنوع بوده و احکام سنگینی در انتظار متخلفان و سوداگران طبیعت است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اشاره کرد: جنگلها سرمایه ملی و عام المنفعه است و از مردم تقاضا می نماییم در حفظ محیط زیست و میراث طبیعی کشورمان کمک کنند و هرگونه تخلف مانند قطع درختان، قاچاق، تخریب و تصرف و حریق در عرصه های طبیعی و اراضی ملی را بوسیله سامانه ۱۳۹ و یا تماس با ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی استان گزارش کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.
سرهنگ طاهری با اشاره به کم شدن سرقت خاک از شرق اصفهان، اظهار داشت: با تدابیری که دراین زمینه شد بتازگی افرادی که قصد برداشت و حمل خاک دارند، فعالیت آنها تحت نظارت و کنترل صورت می گیرد و در صورت دریافت مجوز امکان برداشت خاک دارند.
وی اشاره کرد: باتوجه به گستردگی حوزه استحفاظی منابع طبیعی استان اصفهان برای حراست و صیانت از عرصه های طبیعی نیاز به تامین نیروی کافی است در صورتیکه یگان حفاظت با کمبود نیرو مواجه بوده و ضروریست که مسئولان استان در این زمینه چاره اندیشی کنند.


منبع:

1401/09/10
13:37:10
5.0 / 5
263
تگهای خبر: آب , بارش , جنگل , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل