گل پیچ GolPich

۱۲۶ خانه محیط زیست در کشور

۱۲۶ خانه محیط زیست در کشور به گزارش گل پیچ، معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از طریق اندازی ۱۲۶ خانه محیط زیست در کشور اطلاع داد.


به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، نور الله مرادی با اشاره به اینکه در زمان حاضر بیشترین خانه های محیط زیست به زنجان اختصاص دارد، اظهارداشت: با همکاری استانهای دیگر تعداد برنامه ریزی شده برای این خانه ها در کشور محقق شود.

وی با تکیه بر این که کار فرهنگی زمانبر بوده و آثار آن به تدریج نمایان می شود، اظهار نمود: در این عرصه از محیط زیست، کم کاری شده است درحالی که باید بستری فراهم می شد که مردم یاریگر این سازمان باشند.

این مسؤول افزود: الان سه هزارو ۷۰۰ محیط بان با گستره حدود ۱۱ درصد مناطق حفاظت شده در کشور فعالیت می نمایند که نمی توان با این تعداد نیروی انسانی مدیریت لازم را در این عرصه انجام داد و در شرایط فعلی همکاری مردم نقش اساسی در نیل به اهداف سازمان محیط زیست دارد.

مرادی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی انجام گرفته محتوای مناسبی در اختیار خانه های محیط زیست قرار می گیرد، اضافه کرد: مدیران خانه ها و ادارات کل محیط زیست استان ها هم پای کار این حوزه هستند تا برنامه های این بخش بیشتر از گذشته محقق شود.

وی اظهار نمود: استقبال استان ها از تأسیس خانه های محیط زیست پرارزش بوده بطوریکه استان زنجان ۴۰ خانه را بوجود آورده است و امیدواریم شاهد موفقیت های بیشتری در حوزه محیط زیست استان ها باشیم.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر این که هیچ کار نمایشی در دولت سیزدهم صورت نمی گیرد، افزود: این امر راهبرد مشخص سازمان محیط زیست است، درحالیکه امکانات و شرایط لازم را برای انجام کارهای نمایشی دارد ولی از این گونه اقدامات اجتناب می کند.

وی افزود: این سازمان تلاش دارد کارهای بنیادین انجام دهد، تا سازمان محیط زیست کشور از این مورد بهره مند شود و در آیین نامه و دستورالعمل های اجرایی نیز، نحوه تولید محتوا، مدیریت، فعالیت ها و بحث های نظارتی تدوین شده است.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: دستاوردهای این سازمان در یک سال قبل تأسیس خانه های محیط زیست بوده است و اجازه نمی دهیم این اقدام منحرف و به اصطلاح نمایشی شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های محیط زیست در دولت کنونی مردمی سازی است و معتقدیم این بخش باید توسط مردم مدیریت شود و این کار نیازمند راهکار ها و برنامه ریزی های مناسب می باشد.

1401/11/01
12:23:57
5.0 / 5
57
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل