گل پیچ GolPich

تنفس هوای ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد تهران طی امروز

تنفس هوای ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد تهران طی امروز به گزارش گل پیچ، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، الان (اول خرداد) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد اما با آغاز تردد خودرو ها، کیفیت هوا در مناطق پرتردد برای گروههای حساس ناسالم شده است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، بر اساس پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (2 خردادماه) با عنایت به جو نسبتاً آرام و افزایش تردد خودرو ها بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خواهد شد.

تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق می شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۳ خرداد) هم زمان با افزایش تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، علاوه براین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق وجود خواهد داشت.

با توجه به تقویت ناپایداری جوی، رشد ابرناکی و افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه غلظت ذرات معلق کاسته می شود که برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۹۹ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.
1402/03/02
13:14:26
5.0 / 5
162
تگهای خبر: باد , تردد , خودرو , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل