گل پیچ GolPich
رییس سازمان حفاظت محیط زیست خب

تهیه لایحه تغییر اقلیم در سازمان محیط زیست

تهیه لایحه تغییر اقلیم در سازمان محیط زیست گل پیچ: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به راهکارهای مدیریت گرد و غبار تالاب صالحیه، به تلاش این سازمان برای تهیه لایحه تغییر اقلیم و ارسال آن به مجلس تاکید نمود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا علی سلاجقه در سیزدهمین جلسه ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار که بامداد امروز دوشنبه با سه دستور جلسه ارائه گزارش آخرین اقدامات انجام شده درباب برگزاری کنفرانس بین المللی گرد و غبار، ارائه گزارش اقدامات انجام شده درباب مدیریت گرد و غبار تالاب صالحیه و ارائه گزارش مجموعه اقدامات وزارت نفت درباب کانون های غبارخیز و لطمه رسان به تاسیسات نفتی منطقه سرخس و استان خوزستان برگزار گردید، اظهار داشت: کنفرانس بین المللی گرد و غبار در شهریورماه امسال به میزبانی کشورمان برگزار می شود و همه دستگاه های ذیربط می بایست برای برگزاری هرچه باشکوه تر این کنفرانس بین المللی تلاش کنند.

وی بر پیگیری بحث تامین مالی کنفرانس و ارسال بموقع دعوتنامه ها تاکید و از تشکیل یک دبیرخانه پشتیبان به این منظور در وزارت امور خارجه تقدیر کرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اعلام آمادگی استانهای اصفهان و کرمان برای میزبانی از این رویداد بین المللی اظهار داشت: تصمیم گیری نهایی درباب محل برگزاری این کنفرانس بر عهده دستگاه های مسوول است.

وی در ادامه به تاکید رئیس جمهوری در مسافرت استانی به موضوع ساماندهی تالاب صالحیه اشاره و اشاره کرد: یکی از مسایل اصلی در حوزه ساماندهی تالاب صالحیه مدیریت چرای دام و شترهای منطقه است که می بایست بر طبق طرح جامع تهیه شده، سازمان امور عشایر، سازمان منابع طبیعی و وزارت جهاد کشاورزی ظرف مدت دو هفته طرح خودرا دراین زمینه ارائه کنند.

سلاجقه با اعلان اینکه اگر رطوبت خاک در تالاب صالحیه حفظ شود، ذرات گرد و غبار از این کانون غبارخیز بلند نخواهد شد، اضافه کرد: زهکش راه اندازی شده در این منطقه مصداق بارز دستکاری در طبیعت است و هم اکنون این زهکش بلااستفاده، به مانعی برای ساماندهی تالاب صالحیه تبدیل گشته است. پس می بایست گزینه حذف این زهکش مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بحث حقابه این تالاب هم می بایست برمبنای داشته های موجود محاسبه و اعلام گردد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از اقدامات وزارت نفت درباب مدیریت کانون های غبارخیز و لطمه رسان به تاسیسات نفتی منطقه سرخس و استان خوزستان، اظهار داشت: تا مهرماه امسال نقشه اجرائی منطقه سرخس از طرف سازمان منابع طبیعی در اختیار وزارت نفت قرار می گیرد تا روند اقدامات و برنامه های مربوط به ساماندهی و مدیریت کانون های غبارخیز این منطقه تسهیل شود.

معاون رئیس جمهوری همین طور حفر چاه های رها شده در استان خوزستان و اطراف شهر اهواز توسط وزارت نفت را یکی از عوامل آلایندگی منابع آب و خاک در این منطقه ذکر کرد و خواهان سامان دادن به این چاه ها شد.

سلاجقه در ادامه با اشاره به تلاش سازمان حفاظت محیط زیست برای تهیه لایحه تغییر اقلیم و ارسال آن به مجلس، اشاره کرد: پروسه تصمیم گیری و برنامه ریزی در ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار باید به شکلی باشد که مردم نتیجه کار این ستاد در کاهش گرد و غبار را ببینند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این نشست، نمایندگان دستگاه های عضو ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود درباره ی دستورات جلسه پرداختند.

منبع:

1402/03/08
14:07:57
5.0 / 5
41
تگهای خبر: آب , جهاد كشاورزی , حفاظ , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل