گل پیچ GolPich
امام جمعه شاهرود:

بوکسیت از طلا هم باشد نمی خواهیم

بوکسیت از طلا هم باشد نمی خواهیم به گزارش گل پیچ، امام جمعه شاهرود اظهار داشت: محصول معدن بوکسیتی که قرار باشد آب، حیات و محیط زیست شهرستان را به خطر بیاندازد اگر از طلا هم باشد، نمی خواهیم.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، حجت الاسلام عباس امینی پس از ظهر پنجشنبه در دیدار با مجمع مطالبه گران شاهرود به میزبانی دفتر خود ضمن بیان این که مطالبه گری با ماله کشی و همراهی با مسئولان متفاوت است و از آن سو هم در زمان مطالبه گری باید پشتیبانی از مسئولان هم وجود داشته باشد، ابراز کرد: برای مثال در مقوله آب نیاز است که در کنار مطالبه گری، به شرایط هم عنایت و توجه گردد.
وی با اعلان اینکه مسئولان باید فکر کنند که مطالبه گران اگر نقصی را می گویند در جاهایی نیز از طرف مردم، پشتیبان او است، بیان کرد: این یک جو آرامتر و حس خوبی به مسئولان و مطالبه گران می دهد پس مطالبه گری باید با یک انصاف ویژه ای همراه شود.
مطالبه گری از مردم و مسئولان توأمان باشد
امام جمعه شاهرود با تأکید بر این که مطالبه فقط نباید از مسئولان باشد، اظهار داشت: مطالبه گری باید از مردم هم باشد برای مثال در مقوله آب باید یک مطالبه از مسئولان نماییم، یک مطالبه از مردم در مقوله صرفه جویی.
امینی با اعلان اینکه بعضاً آب توسط ما بد مصرف می شود، بیان کرد: این نشان میدهد که هر میزان مسئولان در تامین آب اهتمام داشته باشند بازهم با بد مصرف کردن، نمی توانیم آنرا حفظ نماییم.
وی با اعلان اینکه برق، آب، گاز و در مجموع انرژی توسط تعدادی از مردم بسیار بد مصرف می شود که باید دراین زمینه هم مطالبه گری شود، اضافه کرد: بهترین شیوه دراین زمینه، فرهنگ سازی است.
مطالبه باید مردمی باشد
امام جمعه شاهرود با اعلان اینکه مطالبه هم باید مردمی باشد و هم در میان مسئولان، ابراز کرد: امسال مقوله مهم انتخابات را در پیش داریم و پس باید برای جوانان تبیین نماییم تا اهمیت حضور را درک کنند این خود یک نوع فرهنگ سازی است که مطالبه گران در آن نقش دارند.
امینی با اعلان اینکه یکی از مسائل مهمی که امروز جامعه درگیر آنست، بحث طلاق است، اضافه کرد: یکی از مطالباتی که از دستگاه قضائی وجود دارد این است که به محضی این که زوجین برای جدا شدن مراجعه می کنند پرونده به دادگاه ارجاع نشود بلکه ابتدا این افراد برای مشاوره حضور پیدا کنند تا شاید اصلاً طلاق صورت نگیرد.
وی با اعلان اینکه یکی از عناوینی که ما هم در شاهرود به آن پرداختیم و البته قانون نیز به آن اشاره دارد، پیش گیری از طلاق با اجرای طرح های مشاوره ای است که خوشبختانه در شاهرود اجرائی می شود هرچند ما نمی دانیم به لحاظ کیفی این مشاوره ها چقدر تأثیر گذار هستند.
فرودگاه مطالبه شود
امام جمعه شاهرود دیگر مطالبه را تغییر چارت شورای فرهنگ عمومی دانست و اظهار داشت: قسمتی از راهکار ها، تجلیل ها، فرهنگ سازی ها، کتاب و کتابخانه و … نتیجه مصوبات شورای فرهنگ عمومی است که نشان میدهد پیگیری های خوبی دراین زمینه صورت گرفته است اما بازهم انتظار از اعضای این شورا می رود که اقدامات بهتری صورت گیرد.
امینی با اعلان اینکه برخی مطالبات نیز از تریبون های ائمه جمعه مطرح می شود، اظهار داشت: برای مثال ما راجع به شاهوار، فرودگاه بین المللی شهدای شاهرود، اشتغال، دانشگاه ها، آب و … مطالبه کرده ایم.
وی با اعلان اینکه مطالبه گران حتما فعالیت فرودگاه را مطالبه کنند، اظهار داشت: فرودگاه باوجود میلیاردها تومان هزینه، چیزی را عایدی سفره مردم نکرده است در صورتیکه قرار بود فرودگاه مقوله صادرات محصولات کشاورزی شاهرود و منطقه را صورت دهد.
رفتار بی رحمانه با محیط زیست
امام جمعه شاهرود همین طور بیان کرد: ما نظر خودمان را در تریبون نماز جمعه و در حضور حجت الاسلام رئیسی در مسافرت به شاهرود همزمان با واپسین روزهای ریاستش بر قوه قضائیه و همه مسئولان دیگر نیز گفته ایم که حفظ شاهوار مطالبه به حق مردم است.
امینی با اعلان اینکه مردم شاهرود بر این باورند که آب، هوا و محیط زیست شأن در شاهوار به جهت معدن کاوی لطمه دیده است، بیان کرد: این معدن از طلا هم باشد مردم شاهرود نمی خواهند.
وی اضافه کرد: بوکسیت هر قدر هم که ارزش داشته باشد وقتی آب و امنیت زیست و محیط زیست و … به چالش کشیده می شود، به چه دردی می خورد؟
امام جمعه شاهرود اظهار داشت: من تخصصی در معدن ندارم اما این طور هم نیست که معدن ندیده باشم من شاهد هستم که در شاهوار اتوبان به وجود آورده و میدان زدید و جاده وسیع کشیده اید و تل انبار نخاله ها را دارید این که تخصص نمی خواهد این بی رحمی انجام شده است در شاهرود فراوان معدن وجود دارد کدام یک از این وضعیت ها دارد؟ پس در شاهوار بی رحمانه با محیط زیست ما برخورد شده است.


منبع:

1402/04/17
10:51:26
5.0 / 5
269
تگهای خبر: آب , دستگاه , دما , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل