گل پیچ GolPich
مدیركل امور اجتماعی استانداری اعلام كرد

شناسایی ۳۰۰ نقطه خطرآفرین در سواحل گیلان

شناسایی ۳۰۰ نقطه خطرآفرین در سواحل گیلان به گزارش گل پیچ، از گیلان مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان اظهار داشت: سال جاری ۲۷ طرح سالم سازی دریا در سواحل استان فعال بوده که با همکاری شهرداری ها و مشارکت بخش خصوصی در هشت شهرستان آماده میزبانی از مسافران است.


محمدمهدی نیازمند امروز در جمع خبرنگاران، استان گیلان را دارای بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی عنوان و اظهار نمود: گیلان ۱۰ شهر ساحلی دارد و همه ساله بخصوص در روزهای تعطیلات تابستان میزبان گردشگران و مسافران در سواحل استان هستیم.
وی فرمانداران را متولی ستادهای ساماندهی سواحل در شهرستان ها دانست و اضافه کرد: جلسات ستاد ساماندهی سواحل استان گیلان از دیماه سال قبل شروع شده و مبادرت به بررسی و صدمه شناسی روند طرح های سالم سازی دریا به دنبال آزادسازی سواحل کردیم.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با اشاره به اینکه در سواحل استان علاوه بر کاهش غریق به دنبال برنامه های فرهنگی هستیم، اظهار داشت: با تمام توان برای کاهش و صفر شدن آمار غریق تلاش می نماییم تا خانواده ها داغدار نشوند.
نیازمند از تشکیل کمیته جلوگیری از تلفات انسانی ذیل ستاد ساماندهی سواحل استان اطلاع داد و افزود: جمعیت هلال احمر گیلان مسئولیت این کمیته را بر عهده دارد، چونکه شاهد حضور نیروهای فعال و داوطلب امداد و نجات و اشرافیت آنها نسبت به موقعیت استان و همینطور سازماندهی مناسب امکانات و تجهیزات هستیم.
وی با اشاره به اینکه طرح های سالم سازی دریا از نیمه خردادماه شروع شده و شاهد مجاهدت نیروهای امدادگر و منجیان غریق هستیم، اظهار داشت: سال جاری ۲۷ طرح سالم سازی دریا در سواحل استان فعال بوده که با همکاری شهرداری ها و مشارکت بخش خصوصی در هشت شهرستان آماده میزبانی از مسافران است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان ضمن اشاره به آزادسازی سواحل و ضرورت توجه به نقاط خطرآفرین و شناممنوع، اظهار داشت: با کمک کمیته های ۹گانه ستاد ساماندهی سواحل استان تمهیدات لازم جهت مدیریت نقاط خطرآفرین صورت گرفته است.
وی از شناسایی ۳۰۰ نقطه خطرآفرین در سواحل استان توسط هلال احمر و هیئت های نجات غریق شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: در طرح های سالم سازی دریا شناگاه و سرویس بهداشتی و تفرجگاه و... تعریف شده است.
نیازمند، با اشاره به اینکه ناجیان غریق و مراقبین ساحل و همیاران پلیس در طرح های سالم سازی حضور دارند، اظهار داشت: ساعت فعالیت ناجیان غریق هشت بامداد الی هشت شب است و بنابراین عمده غریق ها در زمانی رخ داده که ناجیان حضور نداشتند.
وی از گردشگران خواست در مناطق ممنوعه به شنا نپردازند و افزود: اطلاع رسانی به خانواده ها در رابطه با ضرورت پرهیز از شنا کردن در مناطق فاقد طرح سالم سازی در دستور کار ستاد است.
دبیر ستاد ساماندهی سواحل گیلان با اشاره به اینکه از دهه اول خردادماه تابحال ۱۰۲ غریق در مناطق خطرآفرین نجات پیدا کردند، اظهار داشت: متاسفانه دو مورد غریق داشتیم که یک نفر بومی و نفر دیگر غیر بومی بود.
نیازمند ضمن اشاره به حضور گروههای مردمی در برنامه های فرهنگی ساحل، تصریح کرد: به علت تقارن ایام تابستان با محرم و صفر، ویژه برنامه های فرهنگی و مذهبی در نوار ساحلی برگزار خواهد شد؛ همینطور شاهد برگزاری میزهای مشاوره و فعالیت گروههای جهادی و مبلغین خواهیم بود.
وی برخورد با ناهنجاری را در دستور کار دانست و تصریح کرد: در کنار فضای ایجابی، در حوزه های سلبی هم برنامه داریم تا سواحل ما از محیطی امن و فرهنگی و زیست محیطی برخوردار باشد.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان یکی از خدمات خوب دولت امسال را پرداخت بموقع حقوق ناجیان غریق دانست و خاطرنشان کرد: فعالیت طرح های سالم سازی تا هفتم مهرماه سالجاری ادامه دارد.1402/04/20
09:50:07
5.0 / 5
263
تگهای خبر: باد , بهداشت , خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل