گل پیچ GolPich
بر اساس داده های ۱۶ ایستگاه سنجش فعال؛

هوای روز جمعه اصفهان آلوده است

هوای روز جمعه اصفهان آلوده است به گزارش گل پیچ، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز جمعه هفدهم شهریور با میانگین ۱۰۲ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۶ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز جمعه هفدهم شهریور ماه با میانگین ۱۰۲ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمد آباد با ۱۰۶، ۲۵ آبان با ۱۱۰، بزرگراه خرازی با ۱۱۱، خیابان پروین با ۱۳۱، خیابان رودکی و رهنان با ۱۰۳ و بولوار کاوه با ۱۲۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه خیابان زینبیه با ۱۸۲ AQI قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.
همچنین شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب با ۹۵، پارک زمزم و خیابان فیض با ۷۶، دانشگاه صنعتی با ۹۳، سپاهان شهر با ۵۷، خیابان فرشادی با ۷۱، کردآباد با ۸۷، خیابان میرزا طاهر با ۸۱ و ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۸۳ AQI در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
امروز شاخص هوای سجزی با ۱۱۹ و قهجاورستان با ۱۲۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس، در شاهین شهر با ۶۲ و مبارکه با ۷۴ AQI در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر های مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به صورت معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به صورت روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/06/18
12:14:24
5.0 / 5
311
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , زرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل