گل پیچ GolPich

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد گل پیچ: شاخص هوای کلان شهر اصفهان امروز سیزدهم فروردین ماه با میانگین 122 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد دوشنبه سیزدهم فروردین با میانگین ۱۲۲ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (سالمندان، افراد دارای بیماریهای تنفسی و قلبی، زنان حامله و کودکان کمتر از پنج سال) را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان و انقلاب با ۱۰۷، پارک زمزم ۱۱۰، بزرگراه خرازی ۱۳۹، رهنان ۱۱۵، خیابان فیض ۱۱۴ و بولوار کاوه ۱۴۶ AQI (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس است.
شاخص هوای اصفهان همین طور در خیابان های احمدآباد و زینبیه با عدد ۱۵۳، کِردآباد ۱۶۰ و سپاهان شهر ۱۷۷ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
شاخص هوای اصفهان در ایستگاه خیابان فرشادی با عدد ۹۸، خیابان میرزا طاهر ۸۴ و ایستگاه ولدان ۹۲ و دانشگاه صنعتی ۷۶ AQI در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین ۸۶، مبارکه ۷۱ و شاهین شهر ۶۹ AQI در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با میانگین ۱۸۲ AQI قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون سجزی، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1403/01/13
15:03:31
5.0 / 5
76
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل