گل پیچ GolPich

وضعیت قرمز هوای اصفهان، شاخص ۱۵۳ است

وضعیت قرمز هوای اصفهان، شاخص ۱۵۳ است به گزارش گل پیچ، شاخص کیفیت هوای کلان شهر اصفهان، شاهین شهر، سجزی و قهجاورستان در دوازدهمین روز از تابستان وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت بامداد سه شنبه دوازدهم تیرماه با میانگین ۱۵۳ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان های ۲۵ آبان و زینبیه با عدد ۱۵۳، خیابان احمدآباد با عدد ۱۷۸، میدان انقلاب ۱۵۸، خیابان پروین اعتصامی ۱۶۰، بزرگراه خرازی ۱۷۱، دانشگاه صنعتی ۱۵۶، رهنان ۱۵۲، سپاهان شهر و بولوار کاوه ۱۵۴، خیابان فرشادی ۱۵۱ و کردآباد ۱۵۷، ولدان ۱۵۵ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.
شاخص هوا همینطور در ایستگاه پارک زمزم ۱۳۱، خیابان فیض ۱۴۳ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان ظرف یک هفته اخیر نسبت به تشدید باد و شکل گیری توفان لحظه ای و گردوخاک ۳ اخطار سطح زرد و یک اخطار سطح نارنجی صادر کرده است.
بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان شرایط وزش باد شدید، توفان لحظه ای همراه با گردوخاک از بامداد یکشنبه ۹ تیر تا روز چهارشنبه ۱۳ تیر ماه در اصفهان ادامه می یابد که سبب کاهش شعاع دید و افزایش غبارآلودی هوا در مناطق شرق، شمال، مرکز و جنوب استان بخصوص آران و بیدگل، اردستان، انارک، چوپانان، بادرود، خور و بیابانک، برخوار، کاشان، کبوترآباد، کوهپایه، لنجان (زرین شهر)، مبارکه، مهاباد، شاهین شهر و میمه، نائین، نجف آباد، نطنز، ورزنه و شهر اصفهان خواهد شد.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، اختلال در تردد در نیمه شرقی اصفهان، احتمال صدمه به سازه های موقتی و سقوط اشیا از ارتفاعات در مناطق شرق و شمال استان اخطار داده و در ادامه سفارش کرده است که هموطنان بخصوص گروههای حساس جامعه (سالمندان، افراد دارای بیماری های تنفسی و قلبی، زنان آبستن و کودکان کمتر از پنج سال) از حضور در فضای باز اجتناب کنند.
اداره کل هواشناسی اصفهان سفارش کرده است که طی این مدت تردد خودرو ها در سطح شهر های استان مدیریت و فعالیت واحدهای صنعتی برای پیشگیری از بالا رفتن شاخص آلودگی هوا کنترل شود.
امروز شاخص هوا در زرین شهر با میانگین ۱۳۴، کاشان ۱۱۹، مبارکه ۱۰۶ و نجف آباد با میانگین ۱۳۲ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در سجزی با میانگین ۱۷۱، شاهین شهر با میانگین ۱۵۳ و قهجاورستان ۱۷۹ قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان به ثبت رسید. ایستگاه های شهرک صنعتی دولت آباد قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به صورت معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به صورت روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1403/04/13
10:18:46
5.0 / 5
90
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل