گل پیچ GolPich

دلیل بوی بد فرودگاه بین المللی امام

دلیل بوی بد فرودگاه بین المللی امام به گزارش گل پیچ مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه رفع معضل بوی اطراف فرودگاه امام برای دولت اهمیت ویژه ای دارد از بازدید نمایندگان ویژه رئیس سازمان محیط زیست از منطقه اطلاع داد.به گزارش گل پیچ به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه رفع معضل بوی اطراف فرودگاه امام برای دولت اهمیت ویژه ای دارد از بازدید نمایندگان ویژه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از كانون های تولید بوی اطراف فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و مسیرهای پیرامون و همینطور بررسی اقدامات انجام شده توسط محیط زیست استان تهران تاكنون، در روز گذشته اطلاع داد.
كیومرث كلانتری با بیان این مورد اظهار داشت: فرودگاه امام به واسطه وجه بین المللی و چهره ورودی پایتخت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینكه بوی اطراف فرودگاه امام یكی از دغدغه های محیط زیستی در سطح استان تهران و ملی است، به حضور فرحت مشاورحوزه رئیس سازمان و همینطور پازندی معاون امور استان های حوزه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید روز سه شنبه ۱۶ آبان از واحدهای لبنی و دامداری، كشتارگاه طیور، فاضلاب شهر واوان و مركز دفن كهریزك اشاره داشت و اضافه كرد: در مورد كانون های بو در این منطقه ابتدا فاز مطالعاتی انجام شد و در این راستا گلبادها و كانون ها مورد بررسی قرار گرفت و بر این اساس رسیدگی به وضعیت كانون ها اولویت بندی شد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: هم اكنون ۲۸ كانون بو در این منطقه شناسایی و از جانب محیط زیست استان تهران اقدامات لازم و قانونی در جهت اصلاح فرایندها و یا جمع آوری كانون ها در حال انجام است و به طور كلی از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت به طور پراكنده برای بعضی از این كانون ها مشهود است.
وی با اشاره به اینكه مهمترین كانونها، فاضلاب شهرستانهای اسلامشهر و بهارستان بود، اظهار نمود: اقدامات انجام شده در مورد كنترل بو در محدوده جنوب تهران شامل چند بخش می باشد كه برخورد با ضایعات سوزی و پسماند سوزی های اطراف فرودگاه یكی از این موارد می باشد و بر همین مبنا گشت و پایش های شبانه در سطح شهرستانهای جنوبی تهران اجرا شد كه منجر به كاهش چشمگیر پسماند سوزی و ضایعات سوزی در این منطقه شده است و این روند كماكان ادامه دارد.
كلانتری ادامه داد: فعالیت بعضی از صنایع مانند كشتارگاه های دامی و دامداری ها هم مورد بررسی قرار گرفته و با پیگیری های انجام شده سیستم تصفیه فاضلاب اغلب واحد های دامداری احداث و یا در حال احداث است و بطور قطع تا آخر سال تمام دامداری های این منطقه به سیستم تصفیه فاضلاب تجهیز خواهند شد.
وی با اشاره به اینكه از دیگر اقدامات انجام شده افتتاح تصفیه خانه پساب پرند و بخش كوچكی از تصفیه خانه فاضلاب شهر واوان است، اضافه كرد: از دیگر موضوعاتی كه به رفع معضل بو در این منطقه كمك می كند احداث سیستم تصفیه فاضلاب یك شركت بزرگ لبنی در این منطقه است كه با اعتباری بیش از ۵ میلیارد تومان احداث و راه اندازی شده است.
كلانتری با اشاره به اینكه در كنار این اقدامات، یك طرح پایش هم تهیه شده كه ۱۰ ایستگاه سیار در این طرح دیده شده است، خاطرنشان كرد: تولید مركز سنجش تركیبات آلی و فرار برای سنجش های لازم هم در این طرح دیده شد.
وی اظهار نمود: پیگیری دفن پسماندهای شهرداری تهران در كهریزك و فاضلاب شهرستان اسلامشهر و بهارستان هم اكنون مهمترین و اساسی ترین موضوعات دركاهش بوی اطراف فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) است.
كلانتری در انتها با اشاره به اینكه تمركز نیروهای محیط زیست جهت جلوگیری و برخورد با ضایعات سوزی، پسماند سوزی و لاستیك سوزی ها با همكاری نیروهای انتظامی در حال انجام می باشد، خاطرنشان كرد: اكیپ ویژه ای در مورد مبحث بوی اطراف فرودگاه از مسئولان حفاظت محیط زیست استان تهران تشكیل و بررسی و پیگیری این مورد را تا حصول نتیجه در دستور كار دارد.
 

1396/08/17
18:18:22
5.0 / 5
5050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل