گل پیچ GolPich
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول:

ضرورت تولید ایستگاه های پایش برای رودخانه دز

ضرورت تولید ایستگاه های پایش برای رودخانه دز گل پیچ: رئیس اداره محیط زیست دزفول اظهار داشت: وضعیت میكروبی رودخانه دز به علت ورود دو فاضلاب شهری و نظامی در آن نامناسب است.


به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، فرهاد قلی نژاد عصر امروز پنجشنبه در دومین نشست ستاد هماهنگی، ساماندهی و نظارت بر سواحل و تفرجگاه های استان خوزستان در سالن جلسات فرمانداری دزفول اظهار نمود: به منظور صیانت از رودخانه دز كارگروه حفاظت كیفی از این رودخانه مدت زیادی است فعالیت خویش را آغاز و جلسات متعددی را برگزار كرده است.
وی بابیان اینكه ۱۷ ایستگاه در رودخانه دز تحت پایش قرار گرفته اند، اضافه كرد: وضعیت شیمیایی رودخانه دز در خیلی از بازه های زمانی كه مورد استفاده مردم است در وضعیت مناسبی قرار دارد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول ادامه داد: اما متأسفانه ورود فاضلاب یكی از واحدهای نظامی و ورود مبادی یك فاضلاب شهری در جنوب حوزه رودخانه دز، وضعیت میكروبی این رودخانه را در شرایط نامناسب قرار داده كه باید نسبت به رفع این مشكل اقدام نمود.
قلی نژاد با انتقاد از ورود حجم زیادی از پسماندهای حوزه های بالادست استان لرستان به خوزستان و رودخانه دز اظهار داشت: همواره چندین تن زباله در سد دز انباشت می گردد كه ناشی از عدم مدیریت پسماندهای رودخانه دز در حوزه استان لرستان است.
وی با اشاره به اهمیت تولید ایستگاه های پایش در تمام نقاط ساحلی استان و احداث ایستگاه های ساماندهی سواحل در دزفول خاطرنشان كرد: با این كار ما می توانیم اصولی تر و مطابق با استانداردهای زیست محیطی نسبت به حفاظت از رودخانه دز گام برداریم.
 

1396/09/09
01:20:10
5.0 / 5
5185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل