گل پیچ GolPich

آلودگی رادیواكتیو در محموله قارچ های وارداتی به فرانسه

آلودگی رادیواكتیو در محموله قارچ های وارداتی به فرانسه به گزارش گل پیچ مقامات فرانسوی از ورود محموله قارچ های آلوده به مواد رادیواكتیو كه تصور می شود از چرنوبیل فرستاده شده، جلوگیری كردند.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، این محموله كه حاوی بیش از سه تُن قارچ بوده و از بلاروس فرستاده شده، آلوده به ماده رادیواكتیو "سزیم ۱۳۷" بوده كه از ضایعات راكتورهای هسته ای است.

این مبحث هنگام عبور محموله از شهر فرانكفورت آلمان آشكار شد اما موسسه امنیت هسته ای فرانسه IRSN اعلام كرده كه این محموله سلامت كسی را تهدید نكرده است.
این اتفاق تنها یك هفته بعد از آن رخ داد كه روسیه وقوع یك حادثه هسته ای با سطح بالای آلوده كنندگی با ایزوتوپ رادیواكتیو را در این كشور تكذیب نمود. این در شرایطی است كه سازمان آب و هوای روسیه آلودگی روتنیم- ۱۰۶ را كه ۱۰۰۰ برابر بالاتر از حد نرمال بوده در كوه های اورال این كشور گزارش كرده است.
با این حال یك سخنگوی موسسه امنیت هسته ای فرانسه آلودگی محموله قارچی اخیر را با آلودگی "روتنیم ۱۰۶" در روسیه مرتبط نمی داند.
به گزارش اسكای نیوز، وی اضافه كرد: از آنجائیكه قارچ ها از بلاروس ارسال شدند به احتمال زیاد آلودگی آنها از چرنوبیل سرچشمه می گیرد.

چرنوبیل شهری در اوكراین واقع در جنوب مرز بلاروس است كه مكان وقوع فاجعه هسته ای بزرگ در سال ۱۹۸۶ بود.

سخنگوی IRSN گفته است كه این قارچ ها سلامت مقامات گمركی را حتی با وجود تماس با آنها تهدید نكرده اما به گزارش رویترز، این محموله طی روزهای آتی در سوزاننده های خاص معدوم خواهد شد. 

1396/09/10
23:59:55
5.0 / 5
4739
تگهای خبر: آلودگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل