گل پیچ GolPich
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران تاكید كرد

ضرورت مدیریت زباله های الكترونیك پایتخت

ضرورت مدیریت زباله های الكترونیك پایتخت گل پیچ: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با تاكید بر اینكه شهرداری تهران باید بستر مناسبی برای امحاء و جمع آوری زباله های الكترونیك شهر فراهم كند، اظهار داشت: اینگونه زباله ها می توانند برای آب، خاك و سلامت انسان مضر باشند.محمدحسین بازگیر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پسماندها بر مبنای قانون مدیریت پسماند به پنج گروه عادی، صنعتی، پزشكی، كشاورزی و پسماندهای ویژه تقسیم بندی می شوند، اظهار نمود: زباله های الكترونیك بخشی از پسماندهای ویژه هستند.

وی ادامه داد: پسماندهای ویژه بعضی از پسماندها هستند كه یا سمی هستند و یا خاصیت رادیواكتیوی و اشتعال و خورندگی دارند.

بازگیر با اشاره به اینكه به پسماندهای ویژه عاملی دارند كه آنها را نیازمند مدیریت خاص و ویژه ای می كند، خاطرنشان كرد: پسماندهای ویژه ممكن است در هر كدام از پنج گروه پسماندها قرار گیرند. در پسماندهای عادی یا زباله های خانگی بخشی مانند مدارهای الكتریكی، لامپ ها، قطعات الكترونیك و باطری ها قسمت ویژه پسماندهای عادی هستند.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ادامه داد: در ساختار این گونه وسایل الكترونیك فلزات سنگینی مانند آهن، قلع و نیكل به كار گرفته می گردد كه می توانند برای محیط زیست، آب، خاك و حتی سلامت انسان مضر باشند.

بازگیر با تاكید بر اینكه مسئولیت ساماندهی زباله های الكترونیك بر عهده شهرداری تهران است، اظهار داشت: شهرداری باید زیرساخت لازم را برای جمع آوری این گونه زباله ها و امحای صحیح آن ها فراهم كند.

وی در انتها تصریح كرد: جداسازی این گونه زباله ها از زباله های عادی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد ازاین رو شهرداری تهران با همكاری سازمان حفاظت محیط زیست باید آموزش و اطلاع رسانی صحیح در این زمینه را در دستور كار خود قرار دهد همینطور بستر مناسبی برای امحای این گونه زباله ها فراهم كند.
1396/09/23
12:44:15
5.0 / 5
4929
تگهای خبر: آب , شهرداری , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل