گل پیچ GolPich

50 هكتار از نیزارهای دریاچه زریبار مریوان در آتش سوخت

50 هكتار از نیزارهای دریاچه زریبار مریوان در آتش سوخت گل پیچ: رئیس اداره حفاظت محیط زیست مریوان با اشاره به آتش سوزی شب گذشته نیزارهای دریاچه زریبار، اظهار داشت: ساعت یك صبح یك شنبه این آتش سوزی مهار شد، اما متأسفانه طی این حادثه 50 هكتار از نیزارهای دریاچه در آتش سوخت.


صباح پناهی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درباره آتش سوزی شب گذشته نیزارهای دریاچه زریبار مریوان اظهار نمود: این آتش سوزی شامگاه شنبه آغاز شد كه نیروهای اداره محیط زیست در این مكان حضور داشتند و تا آخر آتش سوزی با تجهیزاتی همچون آتشكوب و... اقدام به خاموش كردن آن كردند.
وی با اشاره به اینكه امسال این پنجمین باری است كه نیزارهای زریبار دچار آتش سوزی می شوند، اضافه كرد: در آتش سوزی شب گذشته كه تا ساعت یك صبح مهار شد، حدود 50 هكتار از نیزارها در آتش سوختند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مریوان عنوان كرد: متأسفانه عامل این آتش سوزی ها انسانی است زیرا تعدادی از اهالی روستاهای اطراف دریاچه معتقدند این نیزارها به ضرر دریاچه است و اقدام به آتش زدن آن می كنند.

وی ادامه داد: آتش زدن نیزارهای دریاچه زریبار كاری اشتباه است، زیرا این دریاچه یك سرمایه ملی بوده و مآمن و پناهگاه گونه های گیاهی و جانوری بسیاری است كه اگر این روال ادامه داشته باشد اكوسیستم دریاچه را هم دچار صدمه های جدی می كند.

پناهی تصریح كرد: در رابطه با آتش سوزی نیزارهای دریاچه زریبار امسال دو نفر شناسایی شده و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی در انتها سخنان خود، به نصب بنر در سطح روستاهای اطراف دریاچه و فرهنگ سازی های لازم در این مورد اشاره نمود و خاطرنشان كرد: همینطور از ظرفیت ماموستاهای منطقه هم بهره گیری شده است كه اهمیت حفظ دریاچه زریبار را برای مردم منطقه بیان كنند تا از تكرار حوادث این چنینی جلوگیری شود.

1396/10/03
19:46:25
5.0 / 5
4914
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل