گل پیچ GolPich
كلانتری در حاشیه جلسه دولت:

تعطیلی مدارس از 15 آذر تا 15 دی برای مقابله با آلودگی هوا در صورت تصویب دولت

تعطیلی مدارس از 15 آذر تا 15 دی برای مقابله با آلودگی هوا در صورت تصویب دولت گل پیچ: رییس سازمان محیط زیست با تاكید بر اینكه آلودگی هوای كلان شهرها در فصل سرد و زمان وارونگی هوا مربوط به خودروهای سنگین و اتوبوس های فرسوده است، اظهار نمود: اعمال طرح زوج و فرد در ایام اخیر ارتباطی به مبحث آلودگی هوا ندارد و جهت كاهش ترافیك شهری بوده است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ـ 13 دی 96) هیات دولت و در جمع خبرنگاران به بیان دلایل آلودگی هوای تهران و سایر كلان شهرها پرداخت و اظهار داشت: بیشترین دلایل آلودگی هوا در روزهای سرد سال و زمان وقوع وارونگی هوا مربوط به تردد كامیون ها و اتوبوس های فرسوده است. در تهران و كلان شهرها 67 درصد از آلودگی فصل سرد سال مربوط به این خودروها بوده و تنها سه درصد از این آلودگی توسط خودروهای سواری تولید می گردد.

وی تصریح كرد: موتورسیكلت ها 10 درصد میزان آلودگی هوا و 20 درصد باقیمانده هم به علت سایر عوامل آلوده كننده هوا است.

رییس سازمان محیط زیست با اشاره به اجرای طرح جلوگیری از تردد كامیون های فرسوده در جاده های بین شهری از جانب وزارت راه، اظهار داشت: با اجرای صحیح این طرح، تمام كامیون های فرسوده كه از جاده ها خارج شدند وارد شهرها شدند و با عنایت به اینكه استانداردهای سوخت كشور پایین تر از استانداردهای بین المللی است و از سمت دیگر هم این خودروهای فرسوده وارد شهرها شده اند و در شب مجوز تردد دارند، هنگام آغاز روز با آلودگی هوا مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینكه حدود 3400 دستگاه اتوبوس متعلق به شركت واحد شهرداری در تهران تردد می كنند، اظهار نمود: شهرداری می گوید كه منابع لازم برای جایگزینی این تعداد اتوبوس را ندارد و با خارج كردن این میزان خودرو هم در تردد مردم در خیابان ها مشكلاتی به وجود می آید.

كلانتری تصریح كرد: بر مبنای هماهنگی هایی كه با استانداران انجام شده، مقرر است از این به بعد استانداران به محض اعلام شرایط هوای ساكن از جانب هواشناسی از تردد كامیون ها در سطح شهر جلوگیری نمایند.

رییس سازمان محیط زیست با اشاره به تاثیر اجرای طرح زوج و فرد تردد خودروها در بعضی كلانشهرها در وضعیت آلودگی هوا با تاكید بر اینكه اجرای این طرح برای كاهش ترافیك است و ارتباطی به آلودگی ندارد، اظهار داشت: آلودگی هوای سرد با هوای گرم دلایل متفاوتی دارد؛ زمانی كه هوا سرد است عمده آلودگی به ذرات زیر 2. 5 میكرون كه از سوختن گازوئیل به وجود می آید مربوط است اما در هوای گرم گازوئیل نقش كمتری در تولید آلودگی هوا دارد.

وی ادامه داد: خودروهای سواری در فصول بهار و تابستان اثرات بیشتری در آلودگی هوا دارند. اگر بتوانیم با اعمال طرحی طی 15 روز پایانی آذر و دی ماه جلوی تردد كامیون های فرسوده در تهران و كلانشهرها را بگیریم و در كنار این اقدام هم دولت تصمیمات فوری درباره اتوبوس های فرسوده شهری بگیرد، بطور قطع در سال های آینده با شرایط بهتری در فصول سرد مواجه خواهیم بود.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، رییس سازمان محیط زیست در ادامه به تصمیم كمیسیون زیربنایی دولت درباره آلودگی هوا و كنترل آن اشاره نمود و اظهار داشت: در این كمیسیون پیشنهاد كرده ایم كه مدارس در نیمه شمالی كشور و مناطق سردسیر همچون تهران یك ماه زودتر آغاز شود و از 15 آذر تا 15 دی مدارس این مناطق تعطیل شوند تا دانش آموزان با هوای آلوده مواجه نشوند.
1396/10/13
22:47:28
5.0 / 5
4976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل