گل پیچ GolPich

آلودگی نفتی سانچی تا چه وسعتی گسترش خواهد یافت؟

آلودگی نفتی سانچی تا چه وسعتی گسترش خواهد یافت؟ گل پیچ: آلودگی كه با غرق شدن نفتكش سانچی در دریای چین شرقی تولید شده، به صدها مایل گسترش پیدا كرده و به فاجعه آمیزترین آلودگی نفتی دهه های اخیر تبدیل گشته است.به گزارش گل پیچ به نقل از رویترز، این نفتكش كه با پرچم پاناما تردد می كرد، حامل حدود یك میلیون بشكه میعانات از ایران به مقصد كره جنوبی بعلاوه سوخت خود كشتی بود. طبق اعلام فدراسیون بین المللی آلودگی مالكان نفتكش، برخورد این نفتكش با یك كشتی باری چینی به بدترین آلودگی نفتی مربوط به یك نفتكش در ۳۵ سال قبل منجر گردید.

مقامات مسئول برای برآورد گستردگی آلودگی مشكل دارند زیرا روز به روز تحت تاثیر جریان های قوی اقیانوس تغییر می كند. اما طبق اعلام مركز ملی اقیانوس شناسی انگلیس، نگرانی ها نسبت به تاثیر این آلودگی بر مناطق ماهیگیری و اكوسیستم حساس دریایی نزدیك ژاپن و كره جنوبی كه در مسیر این آلودگی هستند، افزوده می شود.

بر اساس گزارشی كه این مركز ۱۶ ژانویه منتشر كرد، یك مدل اقیانوس شبیه سازی شده فوری نشان داده است كه آب هایی كه به سوخت نفتكش سانچی آلوده شده اند، ممكن است تا یك ماه آینده به ژاپن برسند.

این شبیه سازی بازبینی شده نشان داده است كه آلودگی ناشی از نفت سانچی ممكن است به وسعت بیشتری رسیده و همینطور سریعتر از تصور قبلی گسترش پیدا كند و مناطق بزرگتری از ساحل را آلوده سازد.
1396/11/07
20:49:13
5.0 / 5
4778
تگهای خبر: آلودگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل