گل پیچ GolPich
نماینده اهواز مطرح كرد

شیوع بیماری های تنفسی در خوزستان در اثر ریزگردها

شیوع بیماری های تنفسی در خوزستان در اثر ریزگردها گل پیچ: نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این كه «وضعیت گرد و غبار در این شهر و استان خوزستان هنوز بهبود نیافته است»، اظهار داشت كه بیماری های تنفسی در اثر گرد و غبار در این منطقه شیوع پیدا كرده است.جواد كاظم نسب در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: گرد و غبار خوزستان به این سادگی ها كنترل نمی گردد بلكه نیازمند زمان، امكانات و آب مورد نیاز است. ما برای مهار ریزگردها ابتدا باید حقابه تالاب هورالعظیم و تالاب شادگان را تامین نماییم. همینطور كانون های ریزگرد در شرق اهواز نیاز به آب دارند كه اراضی را مرطوب كنند. باید خاك ها را بخوابانیم و بعد وارد عمل شویم اما متاسفانه نه آب و نه بودجه لازم برای مالچ پاشی و نهال كاری موجود نیست.

این نماینده مجلس با اشاره به مصوبه سال جاری و سال آینده مجلس برای برداشت 150 میلیون دلار از صندوق توسعه برای ریزگردها، اظهار داشت: این مبلغ مربوط به مهار ریزگردها در كل كشور است و به هیچ عنوان كفایت نمی نماید. با این اعداد و ارقام نمی گردد ریزگردها را مهار كرد.

وی با اشاره به تبعات بحران ریزگردها در یكسال گذشته و با بیان این كه «بیماری های تنفسی در خوزستان و اهواز شیوع پیدا كرده است»، اظهار داشت: فرار نخبگان، متخصصین و كارمندان از استان از دیگر تبعات ریزگردهاست.

نماینده مردم اهواز در مجلس ریزگردها را از عوامل افت كشاورزی در خوزستان عنوان نمود و اظهار داشت: در زمان برداشت گندم و صیفی جات گرد و خاك سبب می گردد محصول كافی به بار نیاید.

وی با اشاره به آثار ریزگردها از بعد امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هم خاطرنشان كرد: اگر برای مهار ریزگردها به فوریت اقدام نشود امكان تكرار بحران وجود دارد؛ همچنان كه گل سال قبل هنوز روی كابل های برق هست، باآنكه كارهایی در شبكه برق صورت گرفته اما هنوز هم جای كار دارد.
1396/11/14
16:10:39
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: آب , خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل