گل پیچ GolPich
اعلام 6 استان پربارش در روز جمعه

موج اصلی سامانه بارشی شنبه وارد كشور می گردد

موج اصلی سامانه بارشی شنبه وارد كشور می گردد گل پیچ: مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه فردا سامانه بارشی وارد كشور می شود، استان های پربارش در روز جمعه را اعلام نمود و اظهار داشت: از اواخر روز شنبه با ورود موج اصلی سامانه بارشی به كشور گستره بارش ها سرتاسر نیمه غربی را فرا می گیرد.


احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، شرایط جوی كشور را پیش بینی نمود و اظهار داشت: بر مبنای آخرین خروجی مدلهای پیش یابی هواشناسی، اوایل وقت امروز (پنجشنبه 26 بهمن ماه) در بعضی نقاط خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراكنده برف، وزش باد و كاهش دما پیش بینی می گردد كه به تدریج از ناپایداری در این مناطق كم می شود، اما هوای سرد تا اواخر وقت امروز در این منطقه ماندگار خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه در شرق كشور گرد و غبار و كاهش دید افقی امروز هم تا حدودی تداوم خواهد داشت، اضافه كرد: در سایر مناطق كشور جو پایدار بوده و روند افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان كرد: بعد ازظهر امروز با گذر موج كم دامنه ای از جنوب غرب كشور، در استان های خوزستان، ایلام، كهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و شمال فارس رشد ابر، وزش باد و بارش پراكنده پیش بینی می گردد.
به گفته وظیفه، روز جمعه (27 بهمن ماه) با ورود سامانه بارشی به كشور در غرب بخش هایی از جنوب غرب و به تدریج از پس از ظهر این روز در شمال غرب كشور، دامنه های جنوبی البرز و سواحل غربی خزر ابرناكی، باران و وزش باد پیش بینی می گردد كه بارش در مناطق سردسیر و مرتفع غرب، شمال غرب، زاگرس مركزی و ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود.
وی ادامه داد: بارش ها در كردستان، كرمانشاه، شمال ایلام، جنوب آذربایجان غربی، شمال خوزستان و نیمه غربی زنجان شدت بیشتری خواهد داشت. همینطور از پس از ظهر روز جمعه در بعضی مناطق خوزستان و ایلام وزش باد شدید پیش بینی می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی، اظهار داشت: روز شنبه (28 بهمن ماه) بارندگی ها در غرب، شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، سواحل غربی خزر و بخش هایی از جنوب غرب كشور ادامه خواهد داشت كه بارش در مناطق سردسیر و مرتفع غرب، شمال غرب، زاگرس مركزی و ارتفاعات البرز به صورت برف خواهد بود. همینطور در شمال شرق كشور هم در روز شنبه بارش پراكنده رخ خواهد داد.
به گفته وظیفه، در روز شنبه بارش در كردستان، كرمانشاه، شمال ایلام، جنوب آذربایجان غربی، زنجان و جنوب اردبیل شدت بیشتری خواهد داشت.
پیش بینی گرد و خاك در خوزستان در روز شنبه
این كارشناس سازمان هواشناسی همینطور با اشاره به اینكه در روز شنبه در بعضی مناطق جنوب خوزستان باد و گرد و خاك پیش بینی می شود، اظهار داشت: از اواخر روز شنبه با ورود موج اصلی سامانه بارشی به كشور، گستره بارش ها سرتاسر نیمه غربی را فرا می گیرد.
وی تصریح كرد: بخش های غربی خلیج فارس در ایام جمعه و شنبه مواج پیش بینی می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع هواشناسی در پایان، شرایط جوی تهران را طی دو روز آینده پیش بینی نمود و اظهار داشت: آسمان تهران فردا و پس فردا (جمعه و شنبه 27 و 28 بهمن ماه) نیمه ابری، در بعد ازظهر ابری، همراه با بارش باران و گاهی وزش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و كمترین دمای تهران طی دو روز آینده به ترتیب 12 و 5 درجه سانتیگراد و 10 و 6 درجه سانتیگراد خواهد بود.1396/11/26
16:27:00
5.0 / 5
5430
تگهای خبر: باد , بارش , خاك , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل