گل پیچ GolPich
رئیس مركز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران عنوان كرد

حمایت شهرداری از كسب و كارهای محیط زیستی

حمایت شهرداری از كسب و كارهای محیط زیستی به گزارش گل پیچ رئیس مركز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاكید بر اینكه 60 درصد از پروژه های شهری با مبحث محیط زیست ارتباط دارند، اضافه كرد: شهرداری تهران با برگزاری اولین استارت آپ محیط زیستی تلاش خواهد نمود از كسب و كارهای محیط زیستی حمایت كند.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور در نشست خبری امروز شنبه كه در تشریح برگزاری اولین رویداد استارت آپ ویكند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند برگزار شد، اظهار داشت: رویدادهای استارت آپی بزرگترین رویدادهای دنیا در مدیریت شهری هوشمند هستند و تا پیش از این استفاده از آپ ها مطرح بود ولی با عنایت به اینكه یكی از دغدغه ها و رویكردهای اصلی مدیریت جدید شهری هوشمندسازی است "استارت آپ ویكند" با مبحث محیط زیست برگزار می گردد.

وی با تاكید بر اینكه "استارت آپ ویكند" محیط زیست گامی برای پشتیبانی از مشاغلی است كه علاقمندند در حوزه محیط زیست فعالیت كنند، اضافه كرد: به جهت اینكه بتوانیم از ایده های نو در حوزه های مختلف استفاده نماییم و افراد هم بتوانند ایده های خویش را در حوزه های مختلف مطرح كنند نیازمند هستیم كه رویدادهای استارت آپی را برگزار نماییم. این رویدادها با فرمت های بین المللی به قضاوت گذاشته شده و توسط داوران بهترین ایده ها انتخاب می شوند.

رئیس مركز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: 60 درصد پروژه هایی كه در شهر اجرا می گردد با مبحث محیط زیست ارتباط دارد و بدون شك خروجی تمام پروژه ها باید به ارتقای كیفیت زندگی شهروندان منجر شود. بنابراین این مورد بعنوان یكی از اصلی ترین مولفه های كلانشهرهای بزرگ دنیا به حساب می آید. در گذشته استارت آپ های زیادی در حوزه محیط زیست به صورت غیرمتمركز عرضه می شد اما با اجرای این طرح تلاش خواهیم كرد بستری برای احصای طرح ها و پایش آنها فراهم نماییم.

وی تصریح كرد: شركت كنندگان در این طرح در 10 گروه هشت تا 10 نفری طرح های خویش را عرضه و بعد از داوری آنها سه گروه انتخاب و به سازمان های تخصصی معرفی می گردند.

علیپور تصریح كرد: كلیه دانشجویان دانشگاه های مختلف می توانند در این رویداد شركت نمایند و منتخبین این طرح هم این فرصت را دارند كه در رقابت ها و فرآیندهای بین المللی شركت نمایند. در حقیقت مركز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران زمینه حضور گروه های برتر در فرآیندهای بین المللی را تسهیل خواهد نمود.

وی درباره تفاوت استارت آپ محیط زیستی شهر تهران با سایر رویدادهای مشابه بین المللی اظهار داشت: شهرداری ضمن برگزاری این رویداد می تواند با استفاده از سازمان های داخلی خود از طرح های منتخب حمایت كند. این رویداد از 9 تا 11 اسفند ماه توسط شهرداری تهران و با مشاركت معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان حفاظت محیط زیست و پژوهشكده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی در محل دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می گردد.

وی تصریح كرد: در این رویداد ما در جهت پشتیبانی از كسب و كارهای در رابطه با حوزه محیط زیست حركت خواهیم كرد و امیدواریم كه با پشتیبانی از گروه های برتر در این رویداد زمینه فعالیت موثر آنها در حوزه محیط زیست را فراهم نماییم. 

1396/11/28
13:59:59
5.0 / 5
5640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل