گل پیچ GolPich

بسته خبری اجتماعی ایسنا در دومین روز از اسفندماه

بسته خبری اجتماعی ایسنا در دومین روز از اسفندماه گل پیچ: توقف عملیات انتقال پیكرهای مسافران هواپیمای تهران-یاسوج، راهكارهای بودجه ای برای توسعه متروی تهران، نجات خلیج گرگان با لایروبی و وضعیت مطلوب جمعیت ایران سرخط خبرهای سرویس اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه دوم اسفندماه است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز (چهارشنبه دوم اسفندماه) حدود 50 خبر منتشر نموده كه از این تعداد گزیده ای از مهمترین اخبار به همراه تیتر و لینك آن در زیر می آید:
انتقال نخستین گروه از پیكرهای حادثه سقوط هواپیما/ عملیات انتقال پیكرها موقتا متوقف شد
امروز مهمترین گزارش سرویس حوادث ایسنا، مربوط به عملیات جستجوی پیكرهای مسافران هواپیمای تهران-یاسوج بود. امروز چهار روز از حادثه سقوط ATR۷۲ می گذرد و عملیات تجسس و انتقال پیكرهای مسافران هواپیمای تهران - یاسوج در حالی از بامداد امروز شروع شده بود كه همچنان شرایط جوی مانع از انتقال پیكرها توسط بالگرد به پایین كوه می شد. جمعیت هلال احمر ساعت ۱۳: ۵۷ اعلام نمود كه عملیات انتقال پیكر مسافران هواپیمای تهران - یاسوج موقتا متوقف شده است.
از آنجایی كه به علت شرایط بسیار بد جوی و وجود طوفان و برف در ارتفاعات دنا احتمال صدمه دیدن كوهنوردان در انتقال اجساد وجود دارد، موقتا عملیات انتقال پیكرها متوقف شده است.
چهار راهكار بودجه ای برای توسعه متروی پایتخت
سرویس شهری هم امروز به راهكارهای شورای شهر تهران برای توسعه مترو پرداخته است. مجید فراهانی رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران در گفت وگو با ایسنا، به 4 راهكار شورا برای توسعه مترو اشاره نمود و اظهار داشت: مطالبه اصلی مردم گسترش حمل و نقل عمومی، كاهش ترافیك و آلودگی هوا است كه در این راستا باید تمهیداتی اندیشیده شود تا بتوانیم به مطالبه مردم پاسخ مناسبی دهیم.
وی با اشاره به اینكه باید بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شود تا خطوط فعلی مترو تكمیل شود، خاطرنشان كرد: این عدد، رقم بالایی است و برای آن توانستیم از جانب مدیریت شهری پایتخت چند اقدام مهم انجام دهیم كه یكی از آنها مصوبه انتشار 4000 میلیارد تومان اوراق مشاركت بود.
نجفی: مشكلات بانكی و بیمه ای مهمترین مانع برای حضور شركت های خارجی در ایران است
علاوه بر مترو سرویس شهری ایسنا، امروز به موانع حضور شركت های خارجی در ایران پرداخته است. محمدعلی نجفی شهردار تهران به دعوت هانا گرونكویچ والتز، شهردار ورشو به لهستان سفر كرده است.
وی در جمع فعالان بخش خصوصی این كشور اظهار داشت: حدود سه میلیون موتورسیكلت در تهران تردد دارند و شهرداری تهران برای حل مشكلات ناشی از این موتورسیكلت ها برنامه جامع برقی كردن آن ها را تهیه كرده كه مورد حمایت رئیس جمهور هم قرار دارد. پروژه موتورسیكلت های برقی از مهم ترین پروژه های پیش روی شهرداری تهران برای حضور شركت های خارجی همچون لهستانی ها است.
نجفی همینطور از مشكلات بانكی و بیمه ای بعنوان بخشی از مهم ترین موانع بر سر راه حضور شركت های خارجی در ایران یاد كرد و اضافه كرد: در صورتی كه سیستم بانكی و بیمه ای لهستان در این زمینه فعال شود، حضور فعالان بخش خصوصی این كشور در ایران بسیار تسهیل خواهد شد. سفر رئیس بانك مركزی به تهران كه تا چند روز دیگر انجام می شود، می تواند راهگشای مشكلات مالی و بانكی موجود بر سر راه روابط تجاری و اقتصادی دو كشور باشد.
لایروبی ناجی خلیج گرگان است
سرویس محیط زیست ایسنا امروز به یكی از مهمترین سوژه های پرچالش محیط زیست طی ماه های اخیر پرداخته است. خشكی خلیج گركان و تالاب میانكاله موضوعی است كه دستگاه های مختلف را چند ماه پیش مجبور به تشكیل كمیته احیای خلیج گركان و تالاب میانكاله كرد و در همین كمیته، لایروبی بعنوان مهمترین راهكار احیای خلیج عنوان شد.
امروز بهزاد لایقی مدیر كل مركز امور جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی در گفت وگو با ایسنا كاهش تراز دریای خزر و رسوب گذاری را مهمترین عوامل خشكی خلیج گرگان دانست و اظهار داشت: اگر لایروبی خلیج گرگان انجام نشود؛ خیلی طول نمی كشد كه این منطقه به صورت كامل خشك شود.
این نماینده سازمان هواشناسی در كمیته ملی احیای خلیج گرگان و تالاب میانكاله تصریح كرد: اگر رسوب های شكل گرفته در خلیج گرگان، لایروبی نشود به تدریج سبب كم عمقی و در نهایت از بین رفتن خلیج می گردد.
هوای پایتخت، بهمن امسال آلوده تر از سال قبل بود
افزون بر این، سرویس محیط زیست ایسنا امروز به بررسی روزهای آلوده بهمن امسال و سال قبل پرداخته است. بر مبنای این گزارش، هوای پایتخت در بهمن ماه امسال اوضاع خوبی نسبت به سال های گذشته نداشت و تهرانی ها طی ماه گذشته ۲۲ روز هوای نامطلوب تنفس كردند.
تهران طی بهمن ماه امسال ۱ روز هوای پاك، ۷ روز هوای سالم، ۱۹ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۳ روزهوای ناسالم برای همه گروه ها داشت. این آمار در مقایسه با آمار بهمن ماه سال های گذشته نشان داده است كه تهران امسال، یكی از آلوده ترین بهمن ماه های خویش را پشت سر گذاشته است.
بارش خفیف برف و باران در محدوده سقوط هواپیما
همچنین به علت انجام عملیات جستجو و انتقال پیكر مسافران هواپیمای تهران-یاسوج در ارتفاعات دنا، در مورد وضعیت جوی این منطقه احد وظیفه مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: هم اكنون شاهد بارش خفیف برف و باران در ارتفاعات دنا هستیم. جنوب منطقه بارش نداشته اما از عرض های شمالی تر بارش هایی گزارش شده است.
وی تصریح كرد: تشدید بارش از روز جمعه تا شنبه (۴ و ۵ اسفندماه) صورت خواهد گرفت و موج اصلی وارد می گردد و مقدار و حوزه بارشی گسترده خواهد شد و بر ضخامت ابرها اضافه می گردد.
اعمال جراحی كه اشتباهی انجام می شوند...
سرویس سلامت هم امروز به وقایع ناخواسته در جراحی ها پرداخت. علیرضا عسگری مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در گفت وگو با ایسنا، از اقدام معاونت درمان برای پیشگیری از اشتباهات درمانی و وقایع ناخواسته اطلاع داد و اظهار داشت: بعنوان مثال یكی از این حوادث ناخواسته جراحی روی عضوی اشتباه است. اگر برای عدم انجام چنین اشتباهاتی، دقت و برنامه ریزی شود، فرایندهایی كه منجر به چنین اشتباهاتی می شوند اصلاح خواهند شد.
وی با اشاره به اقدام وزارت بهداشت برای پیشگیری از وقوع وقایع ناخواسته در بیمارستان ها و مراكز درمانی، اظهار داشت: در معاونت درمان ۲۸ واقعه ناخواسته مانند انجام جراحی روی عضو دیگر پیش بینی شده است. به صورت كلی وقایع ناخواسته، حوادثی هستند كه انتظار وقوع آنها را در بیمارستان ها و مراكز درمانی نداریم.
جمعیت ایران در اوج وضعیت مطلوب
همچنین این سرویس گزارشی در مورد وضعیت جمعیتی ایران منتشر نموده است. بر مبنای این گزارش، آخرین بررسی های جمعیتی نشان داده است ایران در بازه زمانی ۱۳۹۰ تا ۱۴۲۰ در اوج وضعیت مطلوب جمعیتی قرار دارد و از آغاز این دهه، پنجره فرصت جمعیتی رو به بسته شدن می رود. از آغاز دهه ۷۰ و كاهش شمار كودكان در اثر كاهش سطح باروری، سهم گروه سنی زیر ۲۰ سال به سرعت رو به كاهش گذاشته و در غیاب افزایش سهم جمعیت ۶۵ سال و بالاتر، نسبت بار تكفل به صورت قابل توجهی كاسته می شود. در این زمان جمعیت به سمت دوره و شرایط جدیدی به نام پنجره فرصت جمعیتی حركت كرده است.
آزمون ورودی مدارس خاص، «آزمون هوش» نبود
در سرویس آموزش و پرورش هم مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور در گفت وگو با ایسنا، به آزمون ورودی مدارس خاص پرداخت و با اشاره به اینكه آزمون ورودی مدارس خاص، آزمون هوش نبود بلكه آزمون پیشرفت تحصیلی بود اظهار داشت: به كسی تیزهوش می گوییم كه حداقل 30 نمره هوشی بالاتر از افراد عادی داشته باشد و بتواند این هوش بالا را در قالب توانمندی های هنری، فنی، كلامی، اجتماعی و... بروز دهد.
وی با اشاره به مصوبه حذف آزمون از دوره ابتدایی اظهار نمود: حذف آزمون ها از دوره ابتدایی باید گام جدی در جهت تحول در آموزش ابتدایی تلقی شود. در واقع وقتی سخن از سند تحول بنیادین به میان می آید باید برای تحقق آن تصمیمات مهمی اتخاذ نمود.
شروع ثبت نام در سامانه «اسكان نوروزی» فرهنگیان/ افزایش 10 درصدی نرخ اسكان
همچنین در همین سرویس خبری، امروز محسن بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرتهران از افزایش 10 درصدی نرخ اسكان برای غیرفرهنگیان اطلاع داد.
وی با اشاره به اینكه ثبت نام اسكان نوروزی در سامانه eskan.medu.ir شروع شده و پذیرش از 29 اسفند انجام می شود، اظهار داشت: تهران در سال قبل پذیرای بالغ بر 90 هزار نفر بود و رغبت برای آمدن به تهران افزایش یافته است.
پاتوق ها وخانه های تیمی، محل سكونت ۳۱درصد كودكان آزاردیده/كودكان «متكدی» درمعرض بیشترین آزارها
سرویس خانواده ایسنا هم ضمن پوشش خبری سمینار «كودك آزاری در سكونت گاه های فقیرنشین» به اظهارات رویا منوچهری عضو جمعیت امام علی (ع) اشاره نموده است. در این سمینار منوچهری با استناد به بررسی میدانی این جمعیت درباره ۷۷۱ كودك و ۱۱۷۵ مورد كودك‎ آزاری در مناطق حاشیه ای اظهار داشت: ۵۰ درصد از كودكانی كه مورد غفلت قرار گرفته و ۵۱ درصد از كودكان در معرض آزار جنسی از آزاری كه اتفاق افتاده آگاه نیستند؛ این در حالیست كه تنها ۲.۷۲ درصد از كودكان و ۱.۹۵ درصد از خانواده ها حاضر به طرح شكایت در مركز پلیس یا دادسرا بودند.
وی ادامه داد: جامعه آماری این پژوهش كودكان زیر ۱۸ سال دختر و پسر آزار دیده در سكونتگاه های فقیرنشین تحت پوشش جمعیت بوده اند. انواع كودك آزاری كه در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته اند شامل كودك آزاری جسمی، جنسی و غفلت مانند ازدواج، اعتیاد، استثمار كودك و... هستند.
به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار سرویس اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه (دوم اسفندماه) به شرح زیر است:
تعدادی از پیكرها به پایین كوه رسید/ عملیات انتقال پیكرها موقتا متوقف شد
اعمال جراحی كه اشتباهی انجام می شوند...
هیأت ۷ نفره فرانسوی وارد تهران شدند
آزمون ورودی مدارس خاص، «آزمون هوش» نبود1396/12/03
14:53:23
5.0 / 5
4927
تگهای خبر: بارش , بهداشت , دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل