گل پیچ GolPich

مخالفت دفتر ارزیابی محیط زیست با ۹ پروژه معطل مانده

مخالفت دفتر ارزیابی محیط زیست با ۹ پروژه معطل مانده گل پیچ: مدیركل دفتر ارزیابی سازمان محیط زیست اعلام نمود از میان ۱۷۵ پروژه توسعه ای و عمرانی كه از گذشته در این سازمان برای دریافت مجوز زیست محیطی معطل مانده بود، با ۹ پروژه مخالفت شد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، حمید جلالوندی با عرضه گزارشی از روند بررسی گزارش ارزیابی های معطل مانده از گذشته، اظهار داشت: یكی از علت های خستگی و دلسردی كارشناسان، نبود خروجی و نتیجه مشخص برای ارزیابی های صورت گرفته بود.
وی با یادآوری جایگاه كلیدی و حساس دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار نمود: دفتر ارزیابی با بررسی و جمع بندی نظرات سایر دفاتر تخصصی، محتوای كارشناسی لازم را برای تصمیم گیری فراهم می كند.
مدیر كل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: طی دوره جدید مدیریتی سازمان حفاظت محیط زیست به صورت میانگین، ماهانه ۱۰ تا ۱۲ جلسه كمیته ماده ۲ برای بررسی ۵۰ گزارش ارزیابی زیست محیطی معطل مانده از گذشته با حضور معاون محیط زیست انسانی برگزار گردید و این در حالی است در دوره گذشته، حداكثر دو جلسه در ماه تشكیل می شد و گاها هم منجر به خروجی نمی شد.
جلالوندی ضمن اعلام خبر اتمام روند تعیین تكلیف نهایی ۱۷۵ پروژه معطل مانده از گذشته در تاریخ ۲۸ بهمن ماه، تصریح كرد: هیچ گزارش ارزیابی زیست محیطی از گذشته برای بررسی باقی نمانده و تمامی پروژه ها دارای پیوست زیست محیطی قابل اتكا است.
مدیر كل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: از این تعداد پروژه با ۷۸ مورد موافقت مشروط شد؛ یعنی یا مجوز پروژه صادر شد یا مقرر شد بعد از احراز شرایط، مجوز صادر شود. همینطور ۳۵ پروژه باید بعد از رفع اشكالات، مجدد مورد طرح و بررسی قرار گیرد و با انجام ۹ پروژه هم به صورت كامل مخالفت شد.
وی با تاكید بر اینكه ۱۸ پروژه هم به درخواست مجریان پروژه از دستور كار بررسی خارج شد، خاطرنشان كرد: پروژه های دارای پیشرفت فیزیكی ولی بدون مجوز هم در كمیته ای جدا مورد ارزیابی قرار گرفت و با ۲۸ مورد پروژه به صورت مشروط موافقت شد. همینطور دو پروژه از دستور كار خارج و چهار پروژه هم موفق به دریافت مجوز شدند.
جلالوندی یكی دیگر از فعالیت های دفتر ارزیابی زیست محیطی را تدوین ضوابط استقرار فعالیت های صنعتی و خدماتی برشمرد كه به صورت میانگین، سالانه بیش از ۱۳۵ هزار استعلام ضوابط ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها بر مبنای آن انجام می پذیرد و نشان دهنده اهمیت ضوابط استقرار در عملكرد محیط زیست است.
وی ادامه داد: سالانه حدود ۱۳۰۰ استعلام استقرار صنایع در استان ها به دلایل ابهامات مختلف به ستاد ارجاع داده می گردد و كارشناسان دفتر ارزیابی زیست محیطی در پاسخگویی به مراجعان و متقاضیان با ادارات كل استانی همكاری می كنند.
مدیر كل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست با تشریح روند تشكیل ۴۸۰ جلسه كمیته فنی در ستاد برای بررسی گزارش های ارزیابی زیست محیطی پروژه های معطل مانده از گذشته، اظهار داشت: ۵۲۰ كارگروه ارزیابی استانی، متضمن پشتوانه كارشناسی و علمی برای كمیته اصلی بود.
وی اشاره ای هم به فعالیت دفتر ارزیابی زیست محیطی بعنوان دبیرخانه ملی مدیریت سبز در كشور بر مبنای برنامه های پنجم و ششم توسعه داشت و اضافه كرد: بر مبنای آئین نامه تدوین شده در این خصوص، عملكرد ۹۸ دستگاه دولتی در حوزه محیط زیست به صورت سالانه ارزیابی و در انتها سال، كارنامه عملكرد دستگاه به هیات دولت عرضه می گردد.
جلالوندی اظهار داشت: فعالیت برای انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز كشور از دیگر فعالیت های دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست است كه در یك فرآیند ۶ ماهه و به صورت خوداظهاری داوطلبان و مكانیزه برنامه ریزی می گردد و امسال هم از ۱۳۰ واحد خدماتی و صنعتی سبز تقدیر به عمل آمده است.

1396/12/09
14:31:26
5.0 / 5
4873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل