گل پیچ GolPich
معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

برای به دست آوردن نان، آب را قربانی كردیم

برای به دست آوردن نان، آب را قربانی كردیم گل پیچ: كاوه مدنی اظهار داشت: نباید برای به دست آوردن خواسته هایمان، قربانی در یك حوزه دیگر بدهیم آن چنان كه برای به دست آوردن نان، آب را قربانی كردیم.به گزارش گل پیچ به نقل از روابط عمومی محیط زیست زنجان، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در چهارمین همایش منطقه ای تغییر اقلیم و گرمایش زمین كه در دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان برگزار گردید اظهار داشت: تغییر اقلیم در جهان یك پدیده انسانی و محصول پیشرفت اقتصادی جوامع است و باید در مطالعه آن بین اتفاقاتی كه نتیجه كارهای منطقه ای انسانی بوده و مسائلی كه نتیجه تغییرات اقلیمی بوده تفكیك قائل شویم.
كاوه مدنی با اشاره به اینكه ما امروز باید امید و باور داشته باشیم كه خویش را تطبیق دهیم، اضافه كرد: انسان ها باهوش و البته جایزالخطا هستند.
وی با اشاره به اینكه مهم است، باور نماییم همه چیز در یك زنجیره قرار دارد، خاطرنشان كرد: امروز باید همه اتفاقات را در زنجیره اكوسیستم ببینیم.
مدنی با تاكید بر اینكه هر تصمیم كلانی كه در كشور می گیریم باید توجیه اقتصادی داشته باشد و این توجیه در حوزه زیست محیطی هم ضروری می باشد و نباید محیط زیست فدای سایر بخش ها شود، اظهار داشت: نگرش جدید در دنیای امروزی نگرش تلفیقی است.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: تغییرات اقلیم، هزینه زیادی برای كشور بوجود می آورد و باید برای آن نگران بود.
مدنی افزود: با تغییر اقلیم ما شاهد بروز و ظهور بیشتر بعضی از پدیده ها همچون سیل، خشكسالی و طوفان های گود و غبار هستیم كه باید به صورت اصولی و هدفمند مدیریت شوند. البته تغییر اقلیم فرصت هایی هم دارد كه باید با استفاده از تكنولوژی های موجود از آن بهره برد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: در كشور ایران میزان تولید گازهای گلخانه ای بالا است و در دنیا همه به دنبال كاهش این عامل مهم در تغییرات اقلیم هستند.
وی عرضه تسهیلات ویژه جهت كاهش اثرات گازهای گلخانه ای در كوتاه مدت را ضروری دانسته و تصریح كرد: با حذف برخی آلایندها در چرخه تولید و پشتیبانی از انرژی های نو و با اختصاص تسهیلات می توان در كوتاه مدت از برخی خطرات تهدید ناشی از افزایش گازهای گلخانه ای جلوگیری كرد.
با استفاده از فن آوری می توان در حوزه محیط زیست، تولید اشتغال و سودآوری داشت
معاون آموزشی و پژوهش سازمان ادامه داد: فرصت های سرمایه گذاری در كشور در بعضی موضوعات مناسب می باشد و می توان با كمی دقت و استفاده از فن آوری های نوین در حوزه محیط زیست، سودآوری داشت و تولید اشتغال كرد.
مدنی اظهار داشت: با اقتصاد دولتی نمی توان در دنیای امروز موفق بود و باید بخش خصوصی در تمامی حوزها وارد شود و دولت فقط بعنوان ناظر وحامی باشد و بر اجرای صحیح مقررات نظارت كند.
وی تصریح كرد: تنها راه نجات محیط زیست، استفاده هوشمندانه از داشته هاست و نباید برای بدست آوردن خواسته هایمان، قربانی در یك حوزه دیگر بدهیم آن چنان كه برای به دست آوردن نان، آب را قربانی كرده ایم.

1396/12/19
22:10:38
5.0 / 5
4610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل