گل پیچ GolPich
سرپرست دانشكده محیط زیست:

انحلال دانشكده محیط زیست صحت ندارد

انحلال دانشكده محیط زیست صحت ندارد گل پیچ: سرپرست دانشكده محیط زیست با اشاره به اینكه دانشكده محیط زیست باید بیش از گذشته با سازمان محیط زیست همسو شود، اظهار داشت: شایعه انحلال این دانشكده صحت ندارد.به گزارش گل پیچ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، امید بزرگ حداد سرپرست دانشكده محیط زیست با اشاره به شایعات انتشار یافته در مورد مصوبات اخیر هیأت امنای دانشكده، اظهار داشت: آموزش های تخصصی محیط بانی و توانمندسازی بدنه كارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست از اصلی ترین وظایف دانشكده محیط زیست بوده و خواهد بود.
بزرگ حداد با اشاره به مكاتبات اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دانشكده و سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص توقف پذیرش دانشجو در دانشكده محیط زیست، اضافه كرد: علاوه بر سیاست های كلان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۰ و ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ شورای عالی اداری، در خصوص ممنوعیت جذب دانشجو توسط مراكز وابسته به نهادها و سازمان های دولتی هم ادامه فعالیت دانشكده را به شكل فعلی با چالش روبرو ساخته است.
بزرگ حداد با یادآوری مصوبه سال ۱۳۹۰ شورای عالی اداری، تصریح كرد: این اولین بار نیست كه چنین تكلیفی برای دانشكده محیط زیست تعیین می گردد و پیش از این هم تصمیم مشابهی گرفته شده بود كه به هر علت اجرایی نشد.
این مقام مسئول اضافه كرد: در واقع می توان گفت مصوبه حاضر تاكید مجدد بر اجرای مصوبات سال ۱۳۹۰ شورای عالی اداری است.
ضرورت بازنگری رویكردهای های علمی و آموزشی دانشكده محیط زیست با عنایت به شرایط روز
وی ضمن تاكید بر اینكه دانشكده محیط زیست مجموعه ای با حدود نیم قرن سابقه پر افتخار و شایان تقدیر و تحسین، یكی از قدیمی ترین و با سابقه ترین مجموعه های آموزشی در حوزه محیط زیست كشور است، خاطرنشان كرد: بازنگری و برنامه ریزی مجدد رویكردهای علمی و آموزشی در این دانشكده با عنایت به شرایط روز و همینطور ضرورت حركت دانشكده بر مبنای نیازهای روز و واقعیات موجود به سمت تامین نیازهای آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست ضروری می باشد.
بزرگ حداد اشاره ای هم به ظرفیت های منطقه ای و بین المللی دانشكده داشت و اضافه كرد: دانشكده محیط زیست با استفاده از پتانسیل امتیازهای بین المللی و منطقه ای موجود در دانشكده، می تواند به تبادل دانش و فناوری با سایر مراكز آموزشی و پژوهشی جهان بپردازد و سهم مهم و كلیدی را در به روز رسانی دانش فنی محیط زیست كشور بر عهده داشته باشد.
سرپرست دانشكده محیط زیست ضمن تكذیب انحلال این دانشكده، اظهار داشت: خبر انحلال دانشكده محیط زیست صحت ندارد و در حد شایعه است هیأت امناء در جلسه اخیر خود، تنها یك رویكرد مشورتی و تدریجی را اتخاذ نموده تا بر مبنای واقعیت غیر قابل انكار لزوم كاهش دانشجو و صندلی خالی در دانشگاه های دولتی و غیردولتی، سیاست های كلی سازمان حفاظت محیط زیست برای ماموریت گرایی، برنامه آمایش آموزش عالی كشور در وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبات شورای عالی اداری، گزینه های مختلف چگونگی و نحوه ادامه فعالیت دانشكده بررسی و برای دریافت تصمیم نهایی در مورد چگونگی بهره برداری از امكانات و ظرفیت های موجود در جلسه آتی هیأت امنا به رای بگذارد.
هیأت امنا تصمیمی می گیرد كه منجر به كمترین صدمه برای دانشجویان، كاركنان و هیأت علمی این دانشكده شود
وی تصریح كرد: اطمینان می دهیم هیأت امنا تصمیمی اتخاذ كند كه ضمن در نظر گرفتن الزامات قانونی، صرفه و صلاح و سیاست ها و اصول جاریه كشور و پاسداری از مصالح و منافع سازمان حفاظت محیط زیست و دانشكده محیط زیست منجر به كمترین صدمه برای دانشجویان، كاركنان و هیأت علمی این دانشكده شود.
دبیر هیأت امنای دانشكده محیط زیست با یادآوری این مورد كه نمایندگان ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست به همراه اساتید و متخصصان پیشكسوت و برجسته ای كه دارای تجارب طولانی مدیریتی در حوزه های آموزش عالی و محیط زیست كشور هستند در هیأت امنای دانشكده محیط زیست عضویت و حق رای دارند، اظهار نمود: در جلسه اخیر با اشاره به اینكه دانشكده محیط زیست ظرفیتی كم نظیر برای محیط زیست كشور است، مقرر شد تا كمیسیون دایمی هیأت امنا با اتخاذ تدابیر اصولی و اساسی در یك بازه زمانی منطقی، راهكارهایی برای ادامه فعالیت دانشكده پیشنهاد كند كه دانشكده را برای انجام ماموریت های بزرگ و اساسی آتی مهیا كند.
بزرگ حداد ضمن تاكید بر اینكه دانشكده محیط زیست باید ظرفیت ها، زیرساخت ها و تجارب چند دهه خود در زمینه آموزش های تخصصی و مهارتی و بخصوص محیط بانی را با نیازهای روز تطبیق داده و بیش از گذشته با سازمان همسو شود، خاطرنشان كرد: در جلسه اخیر به كمیسیون دایمی دانشكده ماموریت داده شد تا راهكارهای افزایش بهره وری، ماموریت گرایی و تمركز بر آموزش، توانمندسازی و بازآموزی پرسنل، مدیران و محیط بانان سازمان و هم ارتقای آگاهی عمومی و مهارت سنجی اشخاص حقیقی و حقوقی در رابطه با حوزه ماموریت سازمان متبوع را بررسی و پیشنهادهای خویش را جهت دریافت تصمیم نهایی و ابلاغ به دانشكده محیط زیست به هیأت امناء عرضه نماید.
تاكید هیأت امناء دانشكده محیط زیست بر صیانت كامل از حقوق دانشجویان
وی با اشاره به اینكه هر تصمیمی ممكن است تبعات مثبت و منفی به دنبال داشته باشد، اظهار داشت: تاكید هیأت امناء بر صیانت كامل از حقوق دانشجویان دانشكده است و تلاش همه اعضای كمیسیون دائمی و هیأت امنا این خواهد بود كه در این فرآیند، كمترین آسیب به دانشجویان وارد شود.
این مقام مسئول تصریح كرد: دانشكده خویش را در قبال دانشجویان موظف و متعهد می داند تا خدمات آموزشی را با بهترین كیفیت به دانشجویان ارائه نماید.
سرپرست دانشكده محیط زیست در مورد وضعیت آینده كاركنان و اعضای هیأت علمی هم اظهار داشت: بر مبنای مقررات اداری و استخدامی موجود، درباره وضعیت كاركنان هم پیشنهاداتی عرضه خواهد شد. اما بطور قطع تغییرات در همه حوزه های دانشجویی و كارمندی تدریجی خواهد بود و درمورد اعضای هیأت علمی هم با همفكری و مساعدت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصمیماتی گرفته می گردد.
بزرگ حداد اظهار داشت: هم اكنون هیچ تغییری در وضعیت دانشكده رخ نداده و ابلاغ نشده است و دانشكده به روال معمول در حال فعالیت است. بنابراین دانشجویان، كاركنان و اعضای هیأت علمی می بایست بدون هیچ عذر و كوتاهی به انجام وظایف محوله و قانونی خود بپردازند زیرا تصمیمات اجرایی و عملیاتی در سال آتی و بعد از تصویب هیأت امنا و ابلاغ به دانشكده، قابل استناد خواهد بود.

1396/12/22
16:45:14
5.0 / 5
5224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل