گل پیچ GolPich
سخنگوی فراكسیون محیط زیست مجلس مطرح كرد؛

انتقاد از باز شدن پای آبزیان در سفره هفت سین

انتقاد از باز شدن پای آبزیان در سفره هفت سین گل پیچ: سخنگوی فراكسیون محیط زیست مجلس، از باز شدن پای آبزیانی مانند سمندر لرستانی، لاك پشت، مارآبی و سوسمار به سفره هفت سین انتقاد كرد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، سیدكاظم دلخوش اباتری، اظهار داشت: متاسفانه طی چند سال اخیر شاهد فروش این آبزیان از جانب برخی افراد سودجو در ایام پایانی سال هستیم این در شرایطی است كه بر مبنای ماده ۱۰ قانون شكار و صید عرضه، فروش، حمل جانوران وحشی بدون كسب مجوز و پروانه از محیط زیست جرم است و برای آن جزای نقدی از یكصد هزار تا یك میلیون ریال حبس از یك ماه تا ۶ ماه تعیین شده است.
وی با اشاره به اینكه سمندر قرمز گونه ای منحصر به فرد و در حال انقراض است، اضافه كرد: خرید و فروش و حمل سمندر لرستانی ممنوع می باشد و مجازات دارد و ضرر و زیان بابت هر سمندر لرستانی، مارآبی و لاك پشت بر مبنای مصوبه سال ۹۴ شورای عالی حفاظت محیط زیست ۳ میلیون ریال است. البته سمندر لرستانی تحت حفاظت شدید محیط زیست قرار داشته و انتظار می رود این حفاظت ها افزایش یابد تا نسل آن بیش از این در معرض تهدید قرار نگیرد.
دلخوش ادامه داد: فروش غیرقانونی آبزیان خطر انقراض نسل آنها را بالا می برد ازاین رو از سازمان محیط زیست تقاضا داریم نظارت ها را بر بازار خرید و فروش آبزیان در روزهای پایانی سال افزایش دهد.
سخنگوی فراكسیون محیط زیست مجلس، خاطرنشان كرد: رسانه ها باید فرهنگ سازی مناسبی را در این رابطه داشته باشند و همینطور مردم هم از خرید گونه های آبزی به جز ماهی قرمز برای سفره هفت سین خودداری كنند و سبب رونق بازار خرید و فروش سودجویان نشوند.

1396/12/27
12:46:44
5.0 / 5
4551
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل