گل پیچ GolPich
گزارش هواشناسی؛

برف بهاری در البرز و زاگرس، بارندگی ادامه دارد

برف بهاری در البرز و زاگرس، بارندگی ادامه دارد گل پیچ: سازمان هواشناسی با بیان تداوم فعالیت سامانه بارشی مستقر روی كشور اخطار داد در خیلی از نقاط كشور شاهد بارش برف و باران و همینطور آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها خواهیم بود.مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی كشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تداوم فعالیت سامانه بارشی مستقر بر روی كشور به صورت بارش باران، گاهی به شكل توفان تندری به شكل رگبار و رعدوبرق و وزش تند باد لحظه ای و در بعضی نقاط بارش تگرگ پیش بینی می گردد كه می تواند باعث آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در این مناطق شود.
احد وظیفه تصریح كرد: با عنایت به كاهش دما، فعالیت این سامانه بارشی در ارتفاعات البرز و زاگرس مركزی به شكل برف خواهد بود.
وی اضافه كرد: امروز یكشنبه این وضعیت را در جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، كردستان، كرمانشاه، مركزی، نیمه غربی لرستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، غرب سمنان، تهران (بویژه مناطق جنوبی)، قم و شمال كرمان شاهدیم و همینطور بارش برف در مناطق سردسیر و كوهستانی البرز در استانهای تهران، سمنان، مازندران، شرق گیلان، جنوب اردبیل و گلستان رخ خواهد داد.
وظیفه ادامه داد: فردا دوشنبه در جنوب كردستان، كرمانشاه، مركزی، نیمه جنوبی همدان، تهران، البرز، خوزستان، ایلام، لرستان، كهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، برخی مناطق بخصوص نیمه غربی اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی، همین وضعیت را شاهد خواهیم بود و بارش برف در مناطق سردسیر و كوهستانی مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، تهران، سمنان، جنوب كردستان، شمال كرمانشاه، شمال و شرق لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری پیش بینی می گردد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: با عنایت به شرایط جوی حاكم در منطقه، سفارش می گردد از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها خودداری شود. همینطور با مشاهده سیلاب در مسیرهای عبوری از ورود با خودرو به درون سیلاب خودداری شود، زیرا غالبا به جهت گل آلود بودن عمق سیلاب مشخص نمی باشد.
وی درباره وضعیت راه های كشور هم اظهار داشت: امروز یكشنبه بارش برف در ارتفاعات البرز در مسیرهای ارتباطی شمال و جنوب این رشته كوه بین استانهای اردبیل-زنجان، رشت-قزوین، مازندران-تهران، سمنان-مازندرا ن، سمنان- گلستان و خراسان شمالی-خراسان رضوی و همینطور فردا دوشنبه در محورهای كوهستانی زاگرس در محورهای كردستان-كرمانشاه، همدان-لرستان، لرستان-چهارمحال و بختیاری-اصفهان-خوزستان پیش بینی می گردد بر این اساس احتمال لغزندگی و اختلال در حمل و نقل در جاده ها و گردنه های كوهستانی نواحی ذكر شده وجود دارد. ازاین رو ضمن بكارگیری تجهیزات زمستانی، با كسب اطلاع از وضعیت جاده نسبت به تردد در این مسیرها اقدام گردد.

1397/01/27
16:24:14
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: آب , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل