گل پیچ GolPich
مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان:

حال مرد صدمه دیده كلاله ای توسط پلنگ مساعد است

حال مرد صدمه دیده كلاله ای توسط پلنگ مساعد است گل پیچ: گرگان-مدیركل حفاظت محیط زیست استان گلستان اظهار داشت: حال مرد صدمه دیده توسط حمله پلنگ در روستای سوار كلاله مساعد است.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی اداره كل محیط زیست استان گلستان، امیر عبدوس اظهار نمود: حال مرد صدمه دیده به دنبال حمله پلنگ در روستای سوار كلاله مساعد است و در بیمارستان گنبد كاووس بستری است.
وی ادامه داد: پنج شنبه گذشته یك قلاده پلنگ به فردی میانسال حمله و سبب زخمی شدن وی شده بود كه با حضور به موقع مردم محلی روستای سوار بالا شهرستان كلاله به بیمارستان كلاله و سپس برای جراحی به بیمارستان مطهری شهرستان گنبدكاووس منتقل شد.
عبدوس بیان كرد: این فرد چوپان بوده و در حال چرای گوسفندان در حاشیه جنگل های روستای سواربالا بوده كه این اتفاق برای او افتاده است.
وی خاطرنشان كرد: حملاتی كه از سوی حیوان به انسان رخ می دهد در دو نوع هدفمند و تصادفی هستند كه در حملات هدفمند حیوان برای گرفتن گردن می آید و می خواهد انسان را بكشد و بخورد، اما در این مورد خاص رویارویی ناگهانی رخ داده و پلنگ پس از ضربه زدن به این چوپان از محل گریخته است.
وی با اشاره به این تداخل محل زندگی حیوانات و انسان سبب بروز چنین تعارضاتی شده است، اظهار داشت: باید شرایط به گونه ای مدیریت شود تا محل زیست حیوانات محافظت گردد تا جانوران وارد حریم زندگی انسان ها نشوند.
عبدوس اظهار داشت: اما نكته قابل توجه این است كه انتشار خبرهای نادرستی از قبیل «حمله پلنگ گرسنه یا حمله حیوان وحشی به انسان» به صورت وسیع، سبب شده تا نسل گونه كمیابی همچون پلنگ ایرانی كه فقط در مواقعی كه احساس خطر كرده و در زیستگاه خود تحت فشار زیستی از جانب مردم بومی آن منطقه قرار گیرد به انسان حمله كند، در خطر نابودی قرار گیرد.
وی اضافه كرد: با استفاده از قرارداد بیمه ای كه سازمان حفاظت محیط زیست برای تعارضات پلنگ در مناطق با بیمه ما منعقد كرده، پیگیر خسارت های وارده به این فرد بعد از بررسی های كارشناسان هستیم.
مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان در انتها بیان كرد: باید بدانیم كه نابودی حیات وحش به صورت قطع منجر به نابودی خود انسان خواهد شد و باید این مورد مد نظر همه افراد قرار گیرد.

1397/02/03
13:35:12
5.0 / 5
5187
تگهای خبر: حیوانات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل