گل پیچ GolPich
اختصاصی مهر؛

محیط زیست پروانه خارج ازفصل می فروشد، دلار ۴۲۰۰تومانی برای شكارقوچ

محیط زیست پروانه خارج ازفصل می فروشد، دلار ۴۲۰۰تومانی برای شكارقوچ گل پیچ: منابع آگاه از فروش پروانه شكار ویژه توسط سازمان محیط زیست برای شكارچیان خارجی و در داخل مناطق چهارگانه تحت مدیریت این سازمان خبر می دهند.آن گونه كه منابع آگاه به خبرنگار مهر، اطلاع داده اند سازمان حفاظت محیط زیست اقدام به فروش پروانه شكار ویژه قوچ اوریال در داخل مناطق چهارگانه تحت مدیریت این سازمان كرده در حالیكه اكنون حتی در فصل شكار هم به سر نمی بریم. پروانه هایی كه گفته شده در اختیار صندوق ملی محیط زیست قرار گرفته اند.
این در حالی است كه سازمان محیط زیست طی سال های اخیر با صدور مجوز جهت راه اندازی قرق های اختصاصی بخش خصوصی را به این حوزه وارد كرده بود تا اولا با سرمایه گذاری نسبتا سنگین بخش خصوصی، حیات وحش مناطق حفاظت شده دست نخورده باقی بماند و هرگونه شكاری داخل این قرق های اختصاصی صورت گیرد و ثانیا بخش خصوصی و جوامع محلی از منافع اقتصادی حیات وحش بهره مند شوند.
با این وجود اكنون سازمان محیط زیست خود در رقابت با قرق های اختصاصی به فروش پروانه شكار در مناطق چهارگانه تحت مدیریت این سازمان و آن هم در فصل غیر شكار و با قیمت پایین و آن هم با دلار ۴۲۰۰ تومانی برای شكارچیان خارجی روی آورده است.
از سوی دیگر باید بر این نكته هم تصریح كرد كه مجوز شكار داخل مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط زیست باید تحت ضوابط «پروانه شكار ویژه» باشد كه مشخص نمی باشد چگونه خارج از فصل پروانه شكار ویژه برای خارجی ها صادر گردیده است، بخصوص این كه اكنون كه این شكار صورت می گیرد تنها حدود یك ماه از فصل زایمان گذشته است.

1397/03/09
18:35:48
5.0 / 5
4992
تگهای خبر: شكار , محیط زیست , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل