گل پیچ GolPich
فرماندار دورود مطرح كرد:

گهر دوره پیری خویش را طی می كند، خشكی دریاچه دوم و نابودی جنگل ها

گهر دوره پیری خویش را طی می كند، خشكی دریاچه دوم و نابودی جنگل ها گل پیچ: خرم آباد- فرماندار دورود با اشاره به اینكه دریاچه گهر دوره پیری خویش را طی می كند، اظهار داشت: دریاچه دوم آن خشك شده و دریاچه اصلی هم در حال تقسیم شدن است.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، علی كورانی فر ظهر یكشنبه در جلسه ساماندهی دریاچه گهر با اشاره به اینكه با نگاه فراشهرستانی باید به دریاچه گهر نگاه نماییم، تصریح كرد: در لرستان چند جاذبه طبیعی داریم كه قابلیت ثبت جهانی دارند و در صورت ثبت جهانی با انبوه گردشگران مواجه خواهند شد.
ه نظر خیلی از كارشناسان دریاچه گهر در ۲ تا سه دهه آینده از بین خواهد رفت
وی با اشاره به اینكه یكی از این جاذبه های طبیعی دریاچه گهر است، خاطرنشان كرد: اما این فرصت ها در معرض تهدید جدی قرار دارند و با روندی كه امروزه پیش می رود، به نظر خیلی از كارشناسان دریاچه گهر در ۲ تا سه دهه آینده از بین خواهد رفت.
فرماندار دورود با تاكید بر اینكه هم اكنون دریاچه گهر دوره پیری خویش را طی می كند و میل به اضمحلال و نابودی دارد، اضافه كرد: دریاچه گهر با تهدیدهای متعددی مواجه است؛ تردد از بالادست دریاچه یكی از مهم ترین تهدیدها است و علت خشك شدن دریاچه دوم گهر همین تردد از بالادست است.
دریاچه فعلی گهر در حال تقسیم شدن است
كورانی فر با اشاره به اینكه سنگریزه هایی از بالادست به تدریج وارد دریاچه می گردد و بستر آن را پر می كند، اظهار داشت: جنگل های حوزه دریاچه گهر هم نصف شده است، بسیاری درخت ها را برای پخت غذا و تهیه هیزم می شكنند، هم اكنون همین دریاچه فعلی گهر هم در حال تقسیم شدن است.
وی با اشاره به اینكه مواد شوینده ای كه گردشگران استفاده می نمایند وارد دریاچه شده و محلی برای رشد گیاهان دریایی، جلبك و نیزارها را فراهم نموده است، خاطرنشان كرد: همین موارد سبب شده تا بوی تعفن در اطراف دریاچه تولید شود.
۱۵۰۰ توریست با استفاده از جاده دسترسی از سمت الیگودرز وارد دریاچه شده اند
فرماندار دورود با تاكید بر اینكه در خردادماه ۴ هزار نفر به دریاچه گهر وارد شده اند كه از این تعداد ۱۵۰۰ نفر با استفاده از جاده دسترسی از سمت شهرستان الیگودرز وارد شده اند، اضافه كرد: این جاده در بالادست دریاچه وجود دارد و دریاچه گهر را تهدید می كند.
كورانی فر با اشاره به اینكه فضایی در دورود و الیگودرز هم بوجود آمده كه نگرانی هایی در مورد مباحث امنیتی و اجتماعی را فراهم نموده است، ادامه داد: پاسگاه محیط بانی در منطقه دریاچه گهر در حال احداث است كه اعتراض تشكل های محیط زیستی را به دنبال داشته و آنها به دادستانی معترض شده اند و اعلام نموده اند كه احداث این ساختمان مانع ثبت جهانی دریاچه گهر می گردد.
وی با اشاره به اینكه نیاز است یك تا دوسال ورود به دریاچه گهر را ممنوع نماییم تا كارهای ترمیمی و ساماندهی در منطقه صورت گیرد، خاطرنشان كرد: جوامع محلی را در ساماندهی و نگهداری دریاچه گهر باید دخیل نماییم.

1397/03/21
19:09:46
5.0 / 5
5413
تگهای خبر: آب , باد , تردد , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل