گل پیچ GolPich

فرود فلامینگو ها در همدان

فرود فلامینگو ها در همدان گل پیچ: مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان از فرود پرندگان مهاجر در همدان اطلاع داد و اظهار داشت: 13 فلامینگو در مسیر بازگشت به سیبری در شهر صالح آباد توقف كردند.


سید«عادل عربی» در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: مهاجرت پرندگان از سیبری به عرض های جغرافیایی پایین از شهریور هر سال آغاز خواهد شد و بازگشت این پرندگان در فصل بهار از اواخر اردیبهشت به سمت عرض های جغرافیایی بالا و قطب شمال آغاز می گردد.

وی خاطرنشان كرد: پرندگان مهاجر در مسیر بازگشت هر آبگیر، بركه و تالابی كه شرایط مناسبی داشته باشد را برای توقف انتخاب كرده و چند روزی در این محل سكونت می كنند.

عربی تصریح كرد: در جریان مهاجرت فلامینگوها به سمت قطب شمال 13 قطعه از این پرندگان در 2 بند مصنوعی صالح آباد توقف كرده اند كه اگر امنیت و مواد غذایی كافی وجود داشته باشد، ممكن است بیشتر توقف كنند اما ترك محل توسط این پرندگان قطعی است.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به این كه برای اولین بار می باشد كه حضور فلامینگو در شهر صالح آباد گزارش شده، تصریح كرد: پیش از این فلامینگو در تالاب شیرین سو و آق گل دیده شده اما در صالح آباد برای اولین بار می باشد كه گزارش می گردد.

وی با بیان این كه فلامینگو گونه ای قابل شكار نیست، اضافه كرد: مردم شهر صالح آباد از محیط زیست خواسته اند محیط زیست در این زمینه ورود كند و از این پرندگان محافظت داشته باشد.

عربی ادامه داد: ممنوعیت شكار در 3 صورت ممنوعیت زمانی، مكانی و گونه ای است كه باآنكه صالح آباد منطقه شكارممنوع نیست اما مقطع زمانی فعلی زمان شكارممنوع بوده و از سویی شكار فلامینگو هم ممنوع می باشد.

وی با تاكید بر این كه محیط زیست وظیفه حفاظت از حیات وحش را برعهده دارد، اظهار داشت: در صورتی كه افرادی اقدام به شكار و یا تیراندازی كنند، برخورد قانونی صورت می گیرد.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به اینكه بیش از صدها همیار محیط زیست در استان همدان وجود دارد، خاطرنشان كرد: سامانه تلفنی 1540 به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی است.


1397/03/24
12:46:22
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: آب , باد , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل