گل پیچ GolPich

مرجع بین المللی تغییر اقلیم كجاست؟

مرجع بین المللی تغییر اقلیم كجاست؟ گل پیچ: هیات بین الدول تغییر اقلیم (IPCC)، بدنه سازمان ملل متحد در زمینه ارزیابی علوم مربوط به تغییر اقلیم است. این هیات توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) و سازمان هواشناسی جهانی (WMO) در سال ۱۹۸۸ میلادی تاسیس شد تا ارزیابی های علمی دوره ای در زمینه تغییر اقلیم و آثار و خطرات آن را در اختیار سران سیاسی كشورها قرار دهد و استراتژی های كاهش و سازگاری را ارائه نماید.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، هیات بین الدول تغییر اقلیم ۱۹۵ عضو و سه كارگروه دارد. كارگروه اول به شناخت علمی تغییر اقلیم می پردازد، كارگروه دوم به اثرات تغییر اقلیم، نحوه سازگاری با آن و صدمه پذیری انسان و سیستم های طبیعی نسبت به تغییر اقلیم می پردازد و كارگروه سوم كاهش تغییر اقلیم را مدنظر قرار می دهد.

IPCC همینطور یك كارگروه دیگر به نام موجودی گازهای گلخانه ای دارد كه مسائل در رابطه با گازهای گلخانه ای و روش های تخمین و برآورد میزان انتشار آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

گزارش های جامع ارزیابی علمی هر شش یا هفت سال چاپ می شوند كه جدیدترین آن ها، گزارش ارزیابی پنجم، در سال ۲۰۱۴ تكمیل شد. ارزیابی جامع بعدی در سال ۲۰۲۲ تكمیل خواهد شد. IPCC همینطور گزارش های ویژه ای درباره مسائل مخصوص تر تهیه و بین گزارشات ارزیابی منتشر می كند.

در نشست چهل و یكم در فوریه ۲۰۱۵، IPCC تصمیم گرفت كه گزارش ارزیابی ششم (AR۶) را تهیه نماید. در نشست چهل و دوم در اكتبر ۲۰۱۵، یك هیات رئیسه جدید برگزید تا بر پیشرفت این گزارش و سایر گزارشات ویژه ای كه در چرخه ارزیابی تهیه می شوند، نظارت كند. در نشست چهل و سوم در آوریل ۲۰۱۶، IPCC تصمیم گرفت كه سه گزارش ویژه، یك گزارش روش شناسی و AR۶ را تهیه نماید.

اولین گزارش ویژه «گرمایش ۱.۵ درجه ای» در سپتامبر ۲۰۱۸ نهایی می گردد. این گزارش ویژه در رابطه با اثرات گرمایش جهانی ۱.۵ درجه ای نسبت به اندازه پیش از صنعتی شدن و مسیرهای جهانی انتشار گازهای گلخانه ای در زمینه تقویت پاسخ جهانی به خطر تغییر اقلیمی، توسعه پایدار، و كوشش برای نابودی فقر است. گزارش روش شناسی، با عنوان اصلاحیه ۲۰۱۹ در مورد دستورالعمل IPCC ۲۰۰۶ برای موجودی گازهای گلخانه ای، در ماه مه ۲۰۱۹ عرضه می گردد.

در اوت ۲۰۱۹، IPCC «تغییر اقلیم و زمین: گزارش ویژه IPCC در مورد تغییر اقلیم، بیابان زایی، فرسایش زمین، مدیریت پایدار زمین، امنیت غذایی و جریان گازهای گلخانه ای در اكوسیستم های زمینی» را نهایی كرد. گزارش ویژه در مورد اقیانوس و كریسوفر(یخ كره) در یك اقلیم در حال تغییر در سپتامبر ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد. IPCC طرح كلی AR۶ را در سپتامبر ۲۰۱۷ تصویب خواهد نمود. سه مشاركت كاری در ۲۰۲۱ منتشر خواهند شد و گزارش تلفیقی در آوریل ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد.
1397/04/07
13:48:09
5.0 / 5
5427
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل