گل پیچ GolPich

مردم نگران شیوع طاعون نشخواركنندگان نباشند

مردم نگران شیوع طاعون نشخواركنندگان نباشند گل پیچ: معاون فنی حفاظت محیط زیست استان همدان از عدم شیوع بیماری طاعون نشخواركنندگان در مناطق استان اطلاع داد.به گزارش گل پیچ به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان همدان، مهدی صفی خانی در ارتباط با احتمال خطر شیوع بیماری طاعون در مناطق حفاظت شده استان همدان اظهار داشت: PPR یا طاعون نشخوار كنندگان كوچك بیماری است كه قابل انتقال به انسان نیست و فقط دام های كوچك به این بیماری دچار می شوند.
وی اظهار داشت: بیماری طاعون نشخواركنندگان كوچك حدود ۳۰ سال است كه شیوع پیدا كرده است و این بیماری جزو آن دسته از بیماری هایی است كه ریشه كن نمی گردد.
صفی خانی عنوان كرد: با وجود انجام آموزش های لازم در طول سال در مورد برخی بیماری های مشترك بین حیوانات اهلی و گونه های حیات وحش در بعضی روستاهای حاشیه مناطق تحت مدیریت استان و نظر به حساسیت پرسنل اجرایی محیط زیست استان و پایش های مداوم مناطق و گونه های حیات وحش، خوشبختانه موردی در خصوص مشاهده بیماری و یا تلفات ناشی از بیماری در این مناطق گزارش نشده است.
وی اضافه كرد: این اداره ضمن تهیه برنامه عمل پیشگیری و مبارزه با بیماری های حیات وحش و برگزاری دوره آموزشی مرتبط به منظور كارشناسان و محیط بانان استان، مبادرت به اجرایی نمودن برنامه عمل نموده و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشكوك بر مبنای برنامه مذكور اقدامات اجرایی لازم را جهت پیشگیری از شیوع بیماری صورت داده است.
وی اظهار داشت: هرگونه موارد مشكوك در دام های اهلی در اطراف مناطق حفاظت شده استان به اداره كل دامپزشكی استان و شهرستان مربوطه گزارش می گردد.
وی بیان كرد: پایشهای مشترك با كارشناسان اداره دامپزشكی استان به صورت دوره ای در مناطق حساس انجام و ملزومات پیشگیری و مبارزه با بیماری ها تهیه می گردد.
صفی خانی در انتها از دریافت دستور مقامات قضایی در جهت قرنطینه كردن مناطق جهت جلوگیری از ورود دام های اهلی آلوده به مناطق حفاظت شده وضد عفونی كردن مناطق حساس نظیر محل های تغذیه مشكوك؛ چشمه ها و آبشخورها و... اشاره نمود.

1397/05/03
15:23:01
5.0 / 5
4578
تگهای خبر: بیماری , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل